captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kaip pigiai, švariai ir savomis rankomis pasistatyti namą?

Apie rašytoją Maria Poisson, Britanijoje atsidūrusią artėjant septintai dešimčiai ir nuo nulio pradėjusiai gyvenimą, sklinda legendos. O parvykusi į Lietuvą, Maria į daug jau žvelgia britiškomis akimis.
Rašytoja Maria Poisson.
Rašytoja Maria Poisson.

Apie rašytoją Maria Poisson, Britanijoje atsidūrusią artėjant septintai dešimčiai ir nuo nulio pradėjusiai gyvenimą, sklinda legendos. O parvykusi į Lietuvą, Maria į daug jau žvelgia britiškomis akimis. „Niekada nebūčiau čia grįžus į Lietuvą, ten mano bankas, pradėtas mokslo darbas, draudimas mirties atveju, kuriam kas mėnesį atidedu po keliasdešimt svarų“, - pasakoja Zigmo Gėlės premijos laureatė, iki emigracijos buvusi atleista iš Šiaulių universiteto, kur dėstė kūrybinį rašymą. Brangus tatai buvo iššūkis, prisipažįsta literatė, prisimindama emigracijos sunkumus, bet Lietuvoje neturėjau kaip išgyventi. „O Anglijoje vien intrigos, nedraugiškumas. Tokio solidaus amžiaus žmogui rasti darbo beveik neįmanoma, jei ne bažnyčia, kunigas ir choras, ko gero, Londone nebūčiau susikūrus naujo gyvenimo“, - prisimena Maria, ilgainiui sulaukusi net ir profesinio pripažinimo, tapusi Karališkosios literatų draugijos nare, sugebėjusi užsidirbti ir Lietuvoje gražinti skolas.  

Kaip pigiai, švariai ir savomis rankomis pasistatyti namą? Olegas Kovrikovas - ugdomojo vadovavimo specialistas ir režisierius būtent tokį statinį sukūrė savo šeimai savomis rankomis. „Tiesiog supratau, jog turiu tai padaryti pats“, - tikina vyras ir kviečia svečius į molinį, apvalų, nepanašų į jokį kitą tipinį, namą. „Tai ekologiškas ir taupus pastatas“, - pastebi Olegas ir sutinka, jog šis pasakojimas – apie šiuolaikinio žmogaus namų prasmę ir pinigų klausimą. Kiek kainuoja namas, nepririšantis prie būsto paskolos visam gyvenimui?

Vedėja Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...