captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Auksinis protas“: kas yra universalus matavimo vienetas?

Juokai juokais, aktualijos aktualijomis, bet žaidimo „Auksinis protas“ metu nuskambėjęs klausimas ir žaidėjų atsakymai apie skysčių matavimo vienetus pralinksmino visą LRT studiją ir vedėjus.

„Paimkime galoną, atimkime iš jo tris kvortas ir dar atimkime pintą. Ką turėsime?“ – paklausė Andrius Tapinas dviejų šio trečiadienio „Auksinio proto“ finalininkų.

„Mililitrą!“ – spėjo vienas žaidėjas.

„Pusė litro!“ – spėjo antras.

„Na, taip... pusė litro – universalus matavimo vienetas“, – padarė išvadą Andrius Tapinas, šiuo klausimu linksmai padiskutavęs su Arūnu Valinsku.

Vis dėlto abu atsakymai buvo neteisingi, o norint sužinoti, koks yra tas „universalus matavimo vienetas“, teks pažiūrėti „Auksinį protą“ iki galo.

Juolab kad dabar žaidimo pabaigoje laukia dar viena intriga – laimėtojas, patekęs į superfinalą, trauks burtus, į kokią antrą šalį keliaus „Auksinio proto“ nugalėtojas. Praėjusią savaitę pirmojo finalinio žaidimo nugalėtoja Rasa Černiauskaitė ištraukė Rumuniją.

Smalsu, į kokias šalis nuvykti svajoja antrojo „Auksinio proto“ finalo dalyviai.

Egidijus Grygolaitis, 17 metų moksleivis iš Jurbarko, į studiją jau antrąkart atvyksta užsivilkęs uniformą. Jis – 7 rinktinės 1 kuopos šaulys! Egidijus norėtų nukeliauti į Graikiją. Nors vaikinas sakosi nesąs didelis keliautojas ir daug šalių dar nematė, jam didžiausią įspūdį padarė Florencija.

„Didžiąsias kelionių dalis pramiegu“, – juokėsi Egidijus.

22 metų studentas iš Grigiškių Edgaras Jakavičius norėtų nuvažiuoti į Šveicariją. Kadangi Šveicarija nėra ES šalis, Andrius Tapinas ir Arūnas Valinskas pažadėjo jam pirkti bilietą iki Austrijos, o po to jau Šveicarijos sieną Edgaras kaip nors pereis kartu su pabėgėlių minia.

Nenuorama, anot A.Tapino ir A.Valinsko, kaip spirgas ant keptuvės, VU Užsienio kalbų instituto dėstytoja Daiva Janavičienė išvardijo ne tas šalis, kuriose buvo, o tas kelias, kuriose dar nebuvo ir norėtų nuvažiuoti.

„Šiaip Europa jau išmaišyta, bet visada smagu bet kokioje šalyje apsilankyti darsyk. O neaplankytų liko nedaug, tik kokios trys – tai Malta, Lichtenšteinas ir Kosovas”, – pasakojo Daiva. Įspūdingiausias anglų kalbos dėstytojos matytas objektas – Cerno dalelių greitintuvas Prancūzijos ir Šveicarijos teritorijoje.

Jaunasis politikas iš Naujosios Akmenės – 26 metų Akmenės mero patarėjas Tomas Martinaitis daugumos „Auksinio proto“ dalyvių svajonių šalyje – Islandijoje – jau yra buvęs. Tačiau norėtų ten nuvykti su savo antrąja puse.

„Įspūdingiausias aplankytas objektas ir yra Islandija su savo ledkalniais, ugnikalniais, kriokliais ir apskritai aplinka, – pasakojo Tomas. – O objektas, kurį norėčiau pamatyti, yra ne vienas, tai – Paryžius, Luvras, Eifelio bokštas.“

Klaipėdietės Ingos Mickevičienės noras originalus. Labai norėčiau aplankyti Škotiją ir pamatyti Orknio salose esantį Skara Brėjų – senovinę neolitinę gyvenvietę“, – prisipažino Inga. 41 metų Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos anglų kalbos mokytojai didžiausią įspūdį paliko keliaujant pamatyta Predjamos pilis bei Postoinos urvas Slovėnijoje.

„Keliauta labai daug. Norvegijoje teko švęsti jų Nepriklausomybės dieną su karališkąja šeima prie vieno stalo, – kelionių nuotykius pasakojo mokytoja. – Kartą Bosnijoje ir Hercogovinoje ant įžymiojo Mostaro tilto priėjo jauna angliškai kalbanti pora ir paprašė juos nufotografuoti. Paklausę iš kur jie, nustebome išgirdę, kad iš PAR, bet jaunuolis, pasirodo, dar ir lietuvis! O kitąkart užsisakę viešbutį Niurnberge, Vokietijoje, tik vėliau sužinojome, kad jis yra Raudonųjų žibintų gatvėje…”

28 metų verslininkas iš Vilniaus Paulius Sutkaitis nusijuokė, jog jam tinka bet kuri šalis, svarbu, kad būtų šilta. „Ak, sakot, norit į Italiją, nes ten šilta? Tai šilta ir Druskininkų SPA: vietoj saulės – soliariumas, vietoj jūros – baseinas? Toli važiuot nereikia...“ – verslininką rinktis Lietuvos kurortus įkalbinėjo Arūnas Valinskas.

Į kokią dar šalį važiuos laimėtojas, paaiškės jau šį trečiadienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...