captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“: lietuvių pora uždirba iš pervargusių norvegų

To, ką išvysite šioje „Emigrantų“ laidoje antradienį, 19.30 val., per LRT TELEVIZIJĄ, jums dar neteko matyti per visą laidos istoriją. Lietuvių pora Norvegijoje, Bergene, rengia neįprastus „Gongo maudynių“ seansus, po kurių vietiniai jaučiasi tarsi naujai gimę.
Kristina Vincaitė.
Kristina Vincaitė.

Kęstutis Kaupas ir Kristina Vincaitė – visai neseniai žiedus sumainiusi pora. Kristina Norvegijoje gyvena penkerius metus, o Kęstutis – net 16 metų. Vyras Norvegijoje atsidūrė per atsitiktinumą, o ir apskritai iš Lietuvos bėgo, norėdamas pasislėpti nuo savo tamsios praeities. „Išvažiavau „tranzu“, kuprinėje turėjau knygą, kojinių, žemėlapį ir 100 dolerių“, – pasakoja lietuvis ir prisimena, jog atsidūręs žiedinėje sankryžoje jis užsimerkęs sukosi ratu ir sustojo – ties Norvegijos kryptimi.

Kęstutis savo karjerą Norvegijoje pradėjo kaip ir visi lietuviai – nuo statybų. O naftos platformoje, kur dirba šiandien, lietuvis atsidūrė netyčia. Tačiau vyras tikina, jog tai svajonių darbo vieta – dvi savaites Kęstutis būna Šiaurės jūroje atskirtas nuo kasdienio gyvenimo, nuo žmonos, o paskui keturias savaites gali gyventi savo gyvenimą. Lietuvis naftos platformoje yra pramoninis alpinistas, atsakingas už konstrukcijos saugumą ir platformos būklę jūroje.

Kristina save laiko meilės emigrante, nes į Norvegiją atvyko dėl Kęstučio. Lietuvoje fotografe dirbusi moteris dirbti kambarine ar padavėja, kaip daro daugelis lietuvių emigrančių, nenorėjo. Daug veiklų turinti moteris sugalvojo, kad šiame Skandinavijos krašte darys masažus, tačiau ne įprastus, kuriuos žino visi, o ypatingus – „mauri“. „Aš sakyčiau, jog tai yra šokio masažas“, – laidoje „Emigrantai“ pasakos lietuvė, kurios idėja ir iniciatyva pora pradėjo rengti „Gongo maudynes“ vietiniams norvegams.

Pusantros valandos trunkančiame seanse lietuviai dideliam būriui ant čiužinių sugulusių klientų groja įvairiais egzotiškais instrumentais, purškia kvapus, laido laukinius žvėris primenančius garsus. Pora teigia, jog „Gongo maudynių“ seansas išvalo mintis, atstoja privatų psichologo seansą, masažą ir padeda atrasti vidinę ramybę. Tačiau Kristina apgailestauja, kad jų organizuojami užsiėmimai daugiau populiarumo sulaukia tarp vietos norvegų, o didžiulė čia įsikūrusių mūsų tautiečių bendruomenė vis dar nėra tuo susidomėjusi.

„Emigrantai“ – antradienį 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Reportažus rengia Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.

Laidos įrašą galite rasti LRT.lt mediatekoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close