captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nacionalinė paieškų tarnyba“

Labai skirtingos, išlauktos ir jautrios vakaro istorijos, turinčios bendrą vardiklį – ilgesį. Ilgesį tų, kurių skirtingi žmonės seniai laukia ir ieško.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.

Štai poną Povilą lyg moralinė skola seniai slegia tėvui kadaise duotas pažadas. Pažadas suieškoti krikštamotės, Reginos Kumelytės-Ubeikienės, dukras Vandą ir Irmą Ubeikaites. Povilo papasakota istorija mena skaudų Lietuvai pokarį, sumaitotus žmonių likimus ir tremtį. Seniai tai buvo, tačiau, nepaisant to, Povilas tikisi, kad kam nors iš laidos žiūrovų jo papasakota istorija bus žinoma.

Daug vandens nutekėjo nuo tų dienų, kurios įamžintos senose nuotraukose šeimos albumuose. Tačiau, matyt, iš tiesų ateina laikas, kaip sako antros istorijos herojai, kai norisi suburti giminę, susigrąžinti kažkur laiko tėkmės nuplukdytus žmones. Atmintyje įsirėžusiems vardams suteikti materialų pavidalą. O kai tas laikas ateina, žmonės ima ir parašo mums. Nuo trumpučio ir tokio, regis, nedrąsaus laiško ir prasidėjo ši paieškų istorija.

O štai šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį Druskininkuose šnekinome ponią Galiną, ukrainietę, atvykusią į Lietuvą iš Ispanijos. Tąsyk, nepaisydama visų kelionės namo rūpesčių, Galina skubėjo susitikti su mumis. Skubėjo išsakyti didžiulį savo prašymą ir viltį, kad jos prašymas bus išgirstas.

Ir ką gi? Po mėnesio jau mes skambinome Galinai į Ispaniją, jau mes kvietėme ją dar kartą atskristi į Lietuvą. Kadangi jau žinojome, kad Galinos pasirodymas LRT TELEVIZIJOS laidoje kai ką apstulbino ir pribloškė. Tai buvo taip netikėta, taip išsvajota ir taip džiugu, kad tiesiog ilgiau negalėjome laukti.

„Nacionalinė paieškų tarnyba“ – pirmadienį 19.30 val. Vedėja – Palmira Galkontaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...