captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pinigų karta": kaip yra leidžiama Europos Sąjungos parama?

Iščiustyti parkai, kelis šimtus eurų kainuojantys suoliukai ir šiukšliadėžės, sporto aikštelės – per kelerius metus kai kurie Lietuvos miestai ir miesteliai iš bjauriųjų ančiukų virto gulbėmis. Tačiau visą tai už Europos Sąjungos milijonus. „Pinigų karta“ specialioje laidoje aiškinasi, kam buvo išleista europinė parama ir kokią naudą ji atnešė. 

Laidos komanda nuvyko į Uteną. Anksčiau įvardinta kaip probleminė vieta, dabar Utena tiesiog tviska. Patenkinta ir miesto valdžia, ir gyventojai. Tačiau ar Europos Sąjungos investicijos atneša kokią nors grąžą, ar milijonai išleisti be jokios naudos? „Juk negali generuoti pajamų nutiestas šaligatvis, nors juo ir patogu eiti“ , – „Pinigu kartai“ pasakos Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas.

Pritraukti investicijų į sutvarkytus parkus rajono valdžia norėtų, kviečia verslą čia atidaryti kavines, įrengti vandens pramogas. Tačiau kol kas tokie bandymai nesėkmingi.

Vien nuo 2004 iki 2013 metų Lietuva iš Europos Sąjungos gavo daugiau nei 8 milijardus eurų. Strategijos, kaip efektyviai išnaudoti Europos Sąjungos skirtus pinigus, nėra. Kaip ir strategijos, ką daryti, kai parama sumažės. Ekspertai sako, kad didžiulių Lietuvai skirtų lėšų mūsų šalis sėkmingai įsisavinti nesugebėjo. „Mes gavome du biudžetus ir per tą laiką iš šalies išvarėme apie 600 tūkstančių žmonių. Tai kyla klausimas, ar mes psichiškai sveiki?“ , - laidoje sakys ekonomistė Aušra Maldeikienė.

Kas bus, kai Europos Sąjungos parama sumažės? Už kokius pinigus tvarkysime dabar tviskančias viešąsias erdves ir pastatus? Apie visą tai „Pinigų kartoje“ trečiadienį, 22.50 per LRT TELEVIZIJĄ. 

Laidos vedėjas – Andrius Tapinas. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...