captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius": kiek kainuoja ambicijos ir kuo gali pasigirti Kauno architektūra?

Naujasis Klaipėdos muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas prisipažįsta, gyvenime nestokojęs įvairiausių veiklų. Žinomas savo muzikiniais projektais ir kaip populiarios grupės „El fuego" narys šiandien jis ir neslepia, jog dalyvauti konkurse teatro vadovo postui užimti buvo pats didžiausias jo gyvenimo iššūkis.
Skulptorius Dainius Lanauskas. Narimanto Šerkšnio nuotr.
Skulptorius Dainius Lanauskas. Narimanto Šerkšnio nuotr.

Naujasis Klaipėdos muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas prisipažįsta, gyvenime nestokojęs įvairiausių veiklų. Žinomas savo muzikiniais projektais ir kaip populiarios grupės „El fuego" narys šiandien jis ir neslepia, jog dalyvauti konkurse teatro vadovo postui užimti buvo pats didžiausias jo gyvenimo iššūkis.Tačiau operos solistas, kompozitorius pripažįsta, kai ko nepamatavęs „Kai jau tvirtai nusprendžiau, jog labai noriu laimėti, iškilo problema namuose, nes mano ketinimui ne itin pritarė žmona", – atvirai pasakoja naujasis direktorius, visgi postą laimėjęs ir užsikrovęs nelengvą atsakomybės ir pareigų naštą. Blaškytis tarp Klaipėdos ir Vilniaus, iš esmės pakeisti savo ir muzikinio teatro – užduotis nelengva. Taigi kiek kainuoja ambicijos, pasikeitęs šeimos gyvenimas?  Ko naujasis direktorius nesitikėjo teatre, nors yra jame dainavęs, pažinęs jo artistus, su kokiomis problemomis jis susidūrė kai atslūgo pergalės euforija?

Po Holivudo filmo padaugėjo prisiekusiųjų art deco stilistikai. Taip juokauja skulptorius Dainius Lanauskas, pasišovęs Kaune prikelti art deco istoriją namų jaukumo kontekste. Kaunas garsėja išlikusiais grakščiojo stiliaus statiniais, o jie buvusiam skulptoriui tiesiog susuko galvą. Kupinas įvairiausių idėjų, susijusių su dekoratyviuoju stiliumi, menininkas netikėtai sukaupė elegantiškų art deco daiktų kolekciją, negana to ir pats apsigyveno istoriniame Kauno Žaliakalnio name. „Kaune išliko nemažai tarpukario autentikos, tačiau ją prikelti gyvenimui nėra lengva" –  sako menininkas, nusipirkęs butą, anksčiau priklausiusį žymiam tarpukario architektui, ir jį po truputį restauruojantis. Tad šioje istorijoje daug ką nulėmė ne tik trauka architektūros stilistikai, bet ir nekilnojamojo turto kainos, kurios ir tapo Dainiaus Lanausko gyvenimo pasirinkimo esme.

Stilius jau šį šeštadienį, balandžio 9 d., 19.40 val, per LRT TELEVIZIJĄ.

Laidos vedėja  – Violeta Baublienė. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...