captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pinigų karta“: Edgaras Lubys – apie mokesčių deklaravimą

Mokytojų streikų Lietuva: „Pinigų karta“ nagrinėja, ar streikuojantys pedagogai per pastarąjį dešimtmetį pasigerino sąlygas, ar liko valdžios taip ir neišgirsti?

Mokytojų streikų Lietuva: „Pinigų karta“ nagrinėja, ar streikuojantys pedagogai per pastarąjį dešimtmetį pasigerino sąlygas, ar liko valdžios taip ir neišgirsti?

2008-aisiais metais Lietuvoje vyko ilgiausias pedagogų streikas. „Pinigų kartos“ komanda rado tuomet streikavusius mokytojus ir po 8-nerių metų jų paklausė, ar kas nors pasikeitė? „Į gera niekas nepasikeitė, tik padaugėjo nerimo“ , – laidoje atskleis vienos Panevėžio mokyklos mokytoja.

„Pinigų karta“ apžvelgia visus vykusius mokytojų streikus nuo 2007 metų. Per dešimtmetį pedagogų reikalavimai beveik nesikeitė – prašyta didesnių atlyginimų, geresnių darbo sąlygų. Tačiau dažniausiai streikų efektyvumas buvo niekinis ir tik porą kartų pavyko įtikinti valdžią atsigręžti į mokytojus.

„Mes neleidome mokytojams visiškai nusiristi į bedugnę“, – laidoje pasakos Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas.

Ar iš tiesų mokytojai nori tik materialių dalykų? Pasirodo, ne. Pedagogus skaudina, kad mokytojo profesija Lietuvoje nė nelaikoma prestižine, jie jaučiasi negerbiami. O ar kada nors tai pasikeis, retas kuris tiki.

Kita laidos tema – mokesčių deklaravimas. Ne vienam dirbančiam individualiai tai tampa tikru galvos skausmu. Laidoje šį galvos skausmą numalšins žinomas muzikantas Edgaras Lubys, o kiekvienam žiūrovui „Pinigų kartos“ komanda pateiks atmintinę – kada ir kokius mokesčius reikia sumokėti.

Apie visa tai „Pinigų kartoje“ trečiadienį, 22.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėjas Andrius Tapinas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...