captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paskutinis šansas į „Auksinio proto“ finalą – vyriška kova

Kažkas – pirmas, kažkas – paskutinis. „Auksinio proto“ finalininkų rikiuotėje liko viena vieta – paskutinis šansas patekti tarp pačių protingiausių ir sėkmingiausių antrojo sezono žaidėjų ir susikauti titanų kovoje dėl „Auksinio proto“ titulo ir nepamirštamos kelionės po šešias Europos šalis. O į kokias šalis keliaus nugalėtojas, lems burtai!

Paskutiniu šansu patekti į vieną vienintelę vietą finale šįkart pasinaudos tik stiprioji lytis – šeši rimtai susikibti pasiryžę vyrai, į LRT studiją atvykę iš įvairiausių Lietuvos kampelių, dirbantys įvairiausius darbus ir turintys įvairiausių pomėgių.

Justas Krasuckis iš Musteikos kaimo, Marcinkonių seniūnijos, Varėnos rajono – 35 metų valdymo apskaitos specialistas, asocijuotas Pasaulinės valdymo apskaitos specialistų asociacijos narys. Šio dzūko pomėgiai patys įvairiausi: orientavimosi sportas ir gamtos pažinimas, buriavimas, astronomija ir mokslinė fantastika. Be to, Justas dar moka net aštuonias kalbas, o penkias, anot Justo, gana sklandžiai – lietuvių, anglų, rusų, italų ir norvegų. „O sulaukęs 30 metų ir pirmą kartą prisėdęs prie pianino, dabar atsipalaidavimui „kalbu“ ir keliomis muzikinėmis kalbomis – pianinu, gitara, saksofonu…“ – pasakojo Justas.

Tačiau „Auksinio proto” vedėjams Andriui Tapinui ir Arūnui Valinskui iškart parūpo poliglotą paegzaminuoti. „O kaip bus „Auksinis protas“ norvegiškai?” – unisonu paklausė žaidimo vedėjai. Atsakymą išgirsime jau šį trečiadienį „Auksiniame prote“.

Dar vienas dzūkas – Vidmantas Vaičiulis – 31 metų Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojas, gyvenantis ir dirbantis Kaune, bet kilęs iš Alytaus ir labai mėgstantis grybauti. „Tik nenusigrybaukit šiame žaidime!“ – palinkėjo „Auksinio proto“ vedėjai A. Tapinas ir A. Valinskas neseniai biomedicinos mokslų disertaciją apsigynusiam dėstytojui.

32 metų Mindaugas Guščius iš Nemenčinės – interjero dizaineris, domisi populiariuoju mokslu ir mėgsta fotografuoti… dangų. O štai 39 metų vadybos magistras, turto vertintojas iš Vilniaus Gintaras Lankelis – kolekcininkas. „Ir ką kolekcionuojate? – susidomėjo A. Valinskas. – Monetas? A, aš tai banknotus… Bandau surinkti kuo daugiau, kad numeriai nesutaptų!“ – laidė sąmojus žaidimo vedėjas.

48 metų UAB „Ekonovus“ padalinio vadovo iš Šakių Egidijaus Peleckio pomėgiai A. Valinską apstulbino: „Badmintonas ir medžioklė! Bet tai… visiškai nesuderinami dalykai…“ „Kodėl gi ne? Man patinka užsiėmimai, kur reikia pataikyti!“ – juokėsi Egidijus.

O štai 53 metų verslininkas iš Rokiškio Algimantas Šablinskas – tik ką iškeptas senelis. „Kiek save prisimenu buvau labai žingeidus vaikas, viskuo besidomintis dviejų vaikų tėvas, dabar visažinantis senelis“, – gyrėsi Algimantas. Rokiškėnas ne tik visažinantis, bet ir itin aktyvus senelis: jis – aktyvaus laisvalaikio klubo „Senas Grafas“ prezidentas, baidarių ir dviračių žygių organizatorius, kalnų slidinėjimo ir paplūdimio tinklinio fanatikas, piligrimas.

„Organizavau Lietuvos vardo tūkstantmečio žygį aplink Lietuvą – per dvi savaites įveikta 1350 km, – pasakojo Algimantas. – Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių proga organizavau žygį dviračiais Rokiškis – Griunvaldas. Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 80-ųjų metinių paminėjimui buvo skirtas žygis dviračiais Soldenas – Kaunas (įveikta per 1000 km) ir daug kitų. Kasmet organizuoju bent du kelias dienas trunkančius baidarių žygius. Per du dešimtmečius išmaišytos beveik visos Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos upės ir ežerai. Dar nuo studijų laikų esu prisiekęs kalnų slidininkas, kaip duoklę kasmet savaitę „aukoju” kalnams – Karpatams, Tatrams, Alpėms, Pirėnams. Gal prieš penkiolika metų mano pasėta paplūdimio tinklinio sėkla gausiai užderėjo Rokiškyje ir pradėjo plėstis ir bujoti į aplinkinius rajonus, net iki Panevėžio. Veiklūs entuziastai, vietos valdžiai pritarus, įrengė europinio lygio paplūdimio tinklinio aikštyną, kuriame vyksta Lietuvos čempionato etapai. O kas galėjo pagalvoti? Labiausiai didžiuojuos, kad prieš kelerius metus kartu su žmona leidausi į Šv. Jokūbo piligrimų kelią – Camino de Santjago. Per mėnesį nuėjome per 800 km.“

„Andriau, jei Algimantas laimėtų, mums keliskart atpigtų kelionė, – pasiklausęs pasakojimų apie įspūdingus žygius tuoj suskaičiavo A.Valinskas. – Nupirktume jam keliasdešimt porų sportbačių ir tegu sau varo po Europą pėsčiomis!“

Kuris iš šių šešių šaunių vyrų varys po Europą, paaiškės jau greitai – vienas jų tikrai pateks į „Auksinio proto“ finalą, o tada… jau gali ir sportbačius autis. Kam paskutinis šansas bus laimingas, pamatysime jau šį trečiadienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Laidos vedėjai – Arūnas Valinskas ir Andrius Tapinas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...