captcha

Jūsų klausimas priimtas

Deimantinis Elžbietos II karūnavimo jubiliejus

Kai 1952 m. birželio 2 d. Jungtinė Karalystė karūnavo naująją valdovę, niekas negalėjo numanyti, kad Elžbieta II taps šiuo metu antrąja pagal valdymo trukmę monarche visoje Anglijos istorijoje. Už ją Anglijos karūna ilgiau – net 63 metus – puošėsi tik karalienė Viktorija (1837–1901).

Kai 1952 m. birželio 2 d. Jungtinė Karalystė karūnavo naująją valdovę, niekas negalėjo numanyti, kad Elžbieta II taps šiuo metu antrąja pagal valdymo trukmę monarche visoje Anglijos istorijoje. Už ją Anglijos karūna ilgiau – net 63 metus – puošėsi tik karalienė Viktorija (1837–1901).

 Jungtinei Karalystei ir pasauliui minint įtakingiausios planetos monarchijos sukaktį, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija kviečia nelikti nuošalyje. Pirmadienį, birželio 4 d., 21.30 val. Lietuvos televizija ir Lietuvos radijas tiesiogiai iš Londono transliuos koncertą, skirtą karalienės Elžbietos II deimantiniam karūnavimo jubiliejui (The Diamond Jubilee Concert). Įspūdingoje scenoje prie Bakingemo rūmų Elžbietą II savo dainomis pagerbs pirmo ryškumo pasaulio scenos žvaigždės Eltonas Johnas, Tomas Jonesas, Annie Lennox, grupė „Madness“, Paulas McCartney, Kylie Minogue, Cliffas Richardas, Stevie Wonderis ir daugelis kitų, vertų šios progos. Koncerte, be jos didenybės, dalyvaus ir jos vyras Edinburgo kunigaikštis bei kiti britų karališkosios šeimos nariai.

Prieš koncertą, 21 val. per Lietuvos televiziją kviečiame žiūrėti specialią Jolantos Paškevičiūtės parengtą apžvalgą „Šeši dešimtmečiai soste“ – apie karalienę kaip asmenį, jos pareigas, atėjimą į sostą, šeimą, apie Elžbietos II apsilankymą Lietuvoje 2006-aisiais ir netgi jos giminystės ryšį su Lietuvos valdovais.

Karūnavimo jubiliejaus išvakarėse Lietuvos televizija kviečia į dokumentinio filmo „Britanijos karališkosios vestuvės“ („Britain‘s Royal Weddings“) premjerą (sekmadienį, birželio 3 d. 21.15 val.). Pernai, kai pasaulis rengėsi Elžbietos II  anūko princo Viljamo ir Kate Middleton karališkosioms vestuvėms, BBC televizija nutarė prisiminti ankstesnes karalių vestuves nuo 1923 metų iki šiandien. Žiūrovų dėmesiui – ne tik pompastiški renginiai, bet ir juos lydinčios emocijos. Tai renginiai, užimantys kvapą didžiajai pasaulio gyventojų daliai, jaudinantys žmones, kurie patys tokiose iškilmėse niekada nedalyvaus. Kartu šių vestuvių istorija liudija, kaip keičiasi mūsų pasaulis, jo tradicijos ir papročiai. Juk kiekvienos karališkosios vestuvės – to laikotarpio gyvenimo būdo atspindys...

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...