captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvenimas“. Užsieniečiai apie Lietuvą: jūs nuvertinate savo šalį

„Čia tobula vieta verslui, gyvenimui, vaikams“, – rėžia turkas Serkanas,su žmona Burcu ir dukryte Ela Vilnių jau trečius metus vadinantis namais. Kaip Lietuvoje kuriasi ir kokią mūsų šalį atranda čia atvykstantys užsieniečiai – apie tai šį vakarą pasakos LRT TELEVIZIJOS laida „Gyvenimas“.

„Čia tobula vieta verslui, gyvenimui, vaikams“, – rėžia turkas Serkanas,su žmona Burcu ir dukryte Ela Vilnių jau trečius metus vadinantis namais. Kaip Lietuvoje kuriasi ir kokią mūsų šalį atranda čia atvykstantys užsieniečiai – apie tai šį vakarą pasakos LRT TELEVIZIJOS laida „Gyvenimas“.

„Labai dažnai girdime istorijas, kaip sunkaus gyvenimo namuose prislėgti tautiečiai, laimės ir sotesnio kąsnio išvyko ieškoti svetur, o štai šįkart nutarėme atsigręžti į užsieniečius, kuriems mūsų šalis atrodo tobula ir kurią jie vadina svajonių kraštu“, – sako laidos vedėjas Edvardas Žičkus. „Gyvenimo“ žiūrovams šį vakarą pateiks net tris istorijas. Pirmoji apie afrikietę Ilką, į Vilnių atvykusią studijuoti, bet čia sutikusią Andrių. Lietuviškuoju Tarzanu tituluojamas kultūristas akimirksniu užkariavo merginos širdį, bet poros laukė nelengvas iššūkis – įrodyti Ilkos tėvams, kad žentas iš tolimo Europos krašto tikrai vertasjų dukros rankos bei širdies. Vestuvės pagal visas tradicijas įvyko Afrikoje, o štai asmeninę laimę jauna šeima kuria Lietuvoje. Ilka kalba lietuviškai, drauge su Andriumi lieja prakaitą sporto salėje ir mūsų šalyje pasigenda tik vieno – šypsenų.

Tuo tarpu turkė Burcu atvirai prisipažįsta, kad persikėlimas iš vėjuotos Anglijos į puikaus oro taip pat nelepinamą Lietuvą iš pradžių sukėlė nemenką šoką. Ne dėl to, kad čia neturėjo draugų, niekda nebuvo lankiusis, o naujus namus turėjo rasti per savaitę. Moteris tuo metu po širdimi jau septintą mėnesį nešiojo kūdikį. „Baiminausi, ar per tokį trumpą laiką man pavyks rasti ligoninę ir daktarą, kuris kalbėtų angliškai“, – pasakoja Burcu, Vilniuje gyvenanti su verslininku vyru, verslininku Hasanu Serkanu ir dukra Ela. „Jūs nuvertinate savo šalį“, – į pokalbį įsijungia moters sutuoktinis, vadovaujantis vieno Europos aviakompanijos padaliniui Lietuvoje. Nors čia jam teko gerokai pakovoti su biurokratais, bet žmonių draugiškumas, samdomų darbuotojų atsakingumas jį stebina iki šiol.

O štai vilnietės Jūratės istorija kitokia – užsienyje mokslus baigusi moteris apie emigraciją niekada negalvojo, sotų ir laimingą gyvenimą troško susikurti tėvynėje. Vieną dieną su draugėmis ji išsiruošė į miestą ir populiariame sostinės bare sutiko gerokai vyresnį švedą Tommy. „Vos tik mane užkalbino, iškart pagalvojau, kad tai dar vienas užsienietis ieškantis pigių lietuvių linksmybėms“, – gyvenimą pakeitusią netikėtą pažintį prisimena Jūratė. Tačiau netikėtas susitikimas lemtingu tapo ne tik jai, bet ir Tommiui. Dabar jis gyvena žmonos lietuvės gimtinėje, čia suka labai sėkmingą verslą, džiaugiasi dviem vaikais ir sako, kad Lietuva tapo jo namais, grįžti į Švediją tiesiog nebeturi vardan ko.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...