captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Auksinis protas”: žaidėjų amžiaus skirtumas – 55 metai!

Kaip galima atsakyti į „Auksinio proto” klausimą, kas parašė dainos „Elektrėnų žiburiai” muziką, jei tau tik 17 metų? Kas kita, jei žaidėjui 72-eji. Net 55 metų skirtumas tarp jauniausio ir vyriausio žaidėjų vis tik turi ir pranašumų, nes ne kiekvienas jaunuolis girdėjęs „Elektrėnų žiburius”, bet ne kiekvienas senjoras žino, kas buvo Dambldoras ar Mufasa.

Kaip galima atsakyti į „Auksinio proto” klausimą, kas parašė dainos „Elektrėnų žiburiai” muziką, jei tau tik 17 metų? Kas kita, jei žaidėjui 72-eji. Net 55 metų skirtumas tarp jauniausio ir vyriausio žaidėjų vis tik turi ir pranašumų, nes ne kiekvienas jaunuolis girdėjęs „Elektrėnų žiburius”, bet ne kiekvienas senjoras žino, kas buvo Dambldoras ar Mufasa.

Panašu, kad šįkart „Auksiniame prote” sumuštas dar vienas rekordas – 72 metų inžinierius iš Vilniaus Daumantas Masaitis – vyriausias iš vyriausiųjų kada nors žaidusių „Auksinį protą” LRT studijoje žaidėjų. Ponas Daumantas yra žaidęs ir „Šeši nuliai – milijonas”, jis ir Nacionalinės viktorinos antrosios vietos laimėtojas, tad senjoro gyvenimo moto čia ypač tinka: „Amžius neturi ribų iššūkiams”.

Jauniausia iki šiol buvusi „Auksinio proto” žaidėja taip ir liko praėjusį sezoną žaidusi keturiolikmetė Gertrūda Briedytė. Šio trečiadienio jauniausias žaidėjas šiek tiek vyresnis už Gertrūdą – tai 17 metų moksleivis iš Klaipėdos Lukas Gylys. Tad skirtumas tarp šio trečiadienio jauniausio ir vyriausio žaidėjų – net 55 metai!

Lukas žaidžia gyvus „Auksinio proto” žaidimus vienoje iš uostamiesčio komandų – „Žavūs ir drąsūs”. Jį į žaidimą LRT studijoje delegavo komandos draugai. Žaidimas  nelengvas, o konkurentai – itin rimti.

Šį trečiadienį „Auksiniame prote” susirungs ir du istorikai – 56 metų Anykščių rajono Kurklių Stepono Kairio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir istorijos mokytoja Rasa Černiauskaitė ir 38 metų Rokiškio kašto muziejaus istorijos skyriaus vedėjas, istorikas iš Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Bajorų kaimo Giedrius Kujelis.

R.Černiauskaitė turi originalų pomėgį – ji mokosi austi senovinėmis staklėmis. Rasa – viena iš Konstitucijos egzamino nugalėtojų 2011 metais. Prisistatydama LRT studijoje mokytoja nusijuokė, kad jai svarbu ne laimėti, o „nesusimauti prieš mokinius”.

Rasos kolega – istorikas G.Kujelis – meniškas ir visuomeniškas žmogus. Giedrius – visuomeninės organizacijos „Tyzenhauzų paveldas” valdybos narys, Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Bajorų kaimo bendruomenės tarybos narys, dalyvauja Rokiškio literatų klubo „Vaivorykštė veikloje”. Vyras taip pat yra kelių fotokonkursų nugalėtojas. „Smagu dirbti, kai darbas yra hobis”, – šypsosi G.Kujelis ir mieli pasakoja apie Rokiškio krašto muziejaus eksponatus, tarp jų ir husariškus!

Dar du šio trečiadienio žaidėjai – 40 metų choreografė, šokių mokytoja iš Neringos Rasa Norvilienė ir 29 metų IT specialistas iš Šakių rajono Lukšių miestelio Mindaugas Grockis.

Rasa vadovauja Neringos meno mokyklai ir Nidos vyresniųjų liaudiškų šokių grupei „Kalnapušė“. Aukščiausias pasiekimas – su liaudiškų šokių kolektyvu laimėtas folklorinis „oskaras” – apdovanojimas „Aukso paukštė”.

„Auksinio proto” vedėjai Arūnas Valinskas ir Andrius Tapinas palinkėjo Rasai laimėti dar daugiau aukso – ne tik „Aukso paukštę”, bet ir „Auksinį protą”. Beje, Andrius ir Arūnas susidomėjo, kada tarp daugybės veiklos Rada spėja žaisti gyvus protų mūšius ir atvažiuoti iki Vilniaus: „Kai stintos nebekimba, tai tada jau ir žaidžiat?” „Taip, kai tik ledas išėjo, taip ir sėdom žaist. O komanda mane išbalsavo važiuot į Vilnių tąkart, kai neatėjau į protų mūšį…” – juokėsi žavi choreografė.

Ir vėl suraityti įdomūs ir netikėti – nuo korano iki habaneros – klausimai, tad „Elektrėnų žiburiai” – tik juokas, palyginti, kokie išbandymai laukia šio šaunaus šešeto. Taigi, amžius šiame žaidime – tikrai nesvarbu. Žaidimo vedėjų šūkis ir linkejimas: „Mindaugai, pavaryk! Kad visi Lukšiai girdėtų!” labai tinka kiekvienam šio vakaro žaidėjui.

„Auksinis protas” – trečiadienį 21.30 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...