captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai": lietuvis savo rankomis užgesino gaisrą Airijoje

Į Airiją iš gimtojo Radviliškio važiuodamas Arūnas nesitikėjo, kiek darbų ten teks pakeisti ir kiek išgyvenimų patirti. Šį antradienį 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ istorija apie darbštų, anglų kalbos nemokantį lietuvį, kuris savo atkaklumu ir sąžiningumu užsitarnavo pagarbą svetimoje šalyje. 
Arūnas.
Arūnas.

Tai klasikinė emigracijos istorija: draugas sakė, kad ten geriau, o jei geriau, tai kodėl nenuvažiavus? Arūnas pasakoja, kad iš užsienio grįžęs kaimynas atrodė visai kitaip – jis tiesiog turėdavo pinigų. „Sakau, nereikia stabdyti, reikia judėti, juk nieko nepralošiu“, – apie emigracijos pradžią prieš 10 metų laidoje „Emigrantai“ pasakos Arūnas.

Anglų kalbos nemokančiam jaunuoliui nebuvo lengva susirasti darbą. Išmokęs kelias frazes apie darbo paieškas, lietuvis sulaukdavo pažadų, kad netrukus bus paskambinta. Deja, skambučių taip ir nesulaukdavo. Praėjus kiek laiko, pagaliau įsidarbino metalo supirkimo punkte, bet darbą ten prisimena kaip vergovę: ilgos darbo valandos, kenksmingos sąlygos ir mažas atlygis. Arūnas ten ilgai neužsibuvo ir taip pradėjo darbų keitimo maratoną: pievagrybių ferma, keletas autoservisų ir automobilių plovyklų, įvairiausios firmos ir firmelės.

Keisdamas įvairius darbus, Arūnas išmoko pastovėti už save, nesileisti būti žeminamas ir išlikti sąžiningas. Štai kartą lietuvis sukėlė gaisrą automobilių laužyne, kuriame dirbo. Supleškėjo visas jo viršininkui priklausantis angaras, ir emigrantas iš ten vos išnešė sveiką kailį. „Aš išbėgau, nes mačiau, kad degu, gerai, kad turėjau storą kombinezoną“, – neįtikėtina patirtimi dalysis Arūnas laidoje „Emigrantai“. Lietuviui atrodė keista, kad bendradarbiai airiai nepuola kovoti su ugnimi, o tik stovi ir paklaikusiomis akimis stebi liepsnas. O Arūnas pasiryžo pats savo rankomis užgesinti gaisrą. Kai atvyko gaisrininkai, jau viskas buvo užgesinta.

Šiandien lietuvis sako esąs labai laimingas, nes turi viską, ko reikia žmogui, – ir mėgstamą darbą, ir būsimą žmoną, taip pat emigrantę – latvę iš Daugpilio.

Laida „Emigrantai“ šį antradienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Reportažus rengia Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.

Laidos įrašą galite rasti LRT.lt mediatekoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...