captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pinigų karta": kas supykdė konservatorę Ireną Degutienę?

Milžiniškos eilės, kova dėl prekių vežimėlių, priekabos su šimtais maisto produktų ir tūkstančiai lietuvių – tokią Lenkiją, o tiksliau Suvalkų miestą pamatė „Pinigų kartos“ žurnalistai. Lietuviai kaimyninę šalį šturmavo šventinę dieną, kovo 11-ąją, ir taip supykdė konservatorę Ireną Degutienę, esą žmonės nemyli savo šalies.

Tuo metu Suvalkuose žurnalistų sutikti pirkėjai iš Lietuvos buvo pakilios nuotaikos – Lenkijoje viskas pigiau, sutaupyti pavyksta ne vieną šimtą eurų, o stumdymasis alkūnėmis parduotuvėse tampa ir savotiška pramoga. „Trims mėnesiams drąsiai apsipirkau, o čia sumokėjau dvigubai ar net trigubai mažiau nei būčiau sumokėjusi Lietuvoje“ , - laidoje pasakos viena laiminga pirkėja.

Nors patys lenkai dieną, kai lietuviai užplūsta Suvalkus, iš namų nė nekiša nosies, vietos verslas džiūgauja, o tūkstančiai pirkėjų iš Lietuvos pildo Lenkijos šalies biudžetą. Pagundai patikrinti, ar iš tiesų Lenkija yra apsipirkinėjimo rojus, neatsispyrė ir „Pinigų kartos“ žurnalistai.

Lietuviai mėgsta pasiskųsti kainomis Lietuvoje, lenkai didelių priekaištų neturi. Jie pasakoja, kad kainos jų šalyje per pastaruosius kelerius metus auga nesmarkiai, o kai kurios prekės pinga.

Taip pat laidoje – žvilgsnis į Lietuvos kaimų realybę. Kas vyksta provincijose, kai išdalinamos pašalpos? Ar iš tiesų prasideda lėbavimas ir linksmybės, o gal tai tik mitas?

Socialiniai darbuotojai su šeimomis keliauja visur, kur tik reikia mokėti pinigus ir kontroliuoja, kaip jie yra leidžiami. Tačiau yra ir kita medalio pusė. „Jeigu užgeria, viskas. Visas tavo darbas nueina perniek. Iki tol gali didžiausius kalnus nuversti“ , - „Pinigų kartai“ atskleis socialinė darbuotoja.

Apie visą tai trečiadienį, 22.50 „Pinigų kartoje“ per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close