captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto suktinyje“ – laisvalaikio pomėgiai

Kodėl Vilniuje įvairaus amžiaus žmonėms reikia tradicinių šokių? Kas patraukia ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių jaunimo dėmesį? Tradicinių šokių klubo Vilniuje įkūrėja, jo siela, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, humanitarinių mokslų dr. Dalia Urbanavičienė atvirauja: „Jaunimas kuo toliau, tuo labiau kaip bitės į medų į tuos šokius“.   
Laidos vedėja Zita Kelmickaitė.
Laidos vedėja Zita Kelmickaitė.

Kodėl Vilniuje įvairaus amžiaus žmonėms reikia tradicinių šokių? Kas patraukia ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių jaunimo dėmesį? Tradicinių šokių klubo Vilniuje įkūrėja, jo siela, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, humanitarinių mokslų dr. Dalia Urbanavičienė atvirauja: „Jaunimas kuo toliau, tuo labiau kaip bitės į medų į tuos šokius“. O Algirdas Švilpa – vienas iš šio klubo aktyvių šokėjų – pripažįsta, jog tokio pobūdžio šokiai suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, populiarumo tarp moterų.

Grupė „23-as Ąžuolas“ susibūrė prieš ketverius metus, psichologijos specialybės studentų Domanto Dragūno ir Justinos Semaškaitės iniciatyva. Kokia šių jaunų žmonių kūrybos vizija?

Kaip ir kada geriausia rododendrus, šilauoges ir kitus lauko augalus paruošti žiemai patars Vilniaus universiteto Botanikos sodo Kairėnuose direktoriaus pavaduotoja, dendrologė Irena Noreikienė ir augalų vyr. kuratorė Auksė Meiduvienė.

Turėsite puikią galimybę pabuvoti Kupiškio kultūros centro folkloro ansamblio „Kupkėmis“ (vad. Alma Pustovaitienė) naujai atgaivintose „Vesėliose anoj šaly“. Na, o kokios gi vestuvės be tradicinio „Karvojaus“?.. Kaip ir kodėl kepama ir puošiama lietuvių tradicinė vestuvių apeiginė duona Kupiškio krašte? Anot kupiškėnės Birutės Audickienės, svarbiausia – atvaizduoti jaunosios vainiką ir įvairiais gyvulėliais turtingą kiemą.     

Laidos autorė ir vedėja Zita Kelmickaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...