captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius": apie meilę teatrui ir diplomatinio darbo užkulisius

Savimi patenkintas treninguotis, mušeika, keikūnas, tačiau viduje – nuoširdus ir naivus. Toks Vandalo personažas Oskaro Koršunovo spektaklyje „Išvarymas“  ir toks vaidmuo, aktoriui Mariui Repšiui tapęs tramplinu į sėkmę ir pripažinimą.
Aktorius Marius Repšys.
Aktorius Marius Repšys.

Savimi patenkintas treninguotis, mušeika, keikūnas, tačiau viduje – nuoširdus ir naivus. Toks Vandalo personažas Oskaro Koršunovo spektaklyje „Išvarymas“ ir toks vaidmuo, aktoriui Mariui Repšiui tapęs tramplinu į sėkmę ir pripažinimą. Būtent po kultinio Vandalo, atkartojančio išsivažinėjusios Lietuvos žmonių būdą, pasirodymo teatro scenoje, pasipylė skambučiai ir pasiūlymai. Aktorius neslepia, kadaise svajojęs apie kiną, šiandien vis dėlto labiau pamilęs teatrą.

Mariui Repšiui – vos per 30, tačiau jo biografijoje – svarbiausi lietuviški apdovanojimai už darbą teatre ir kine – Auksinis scenos kryžius ir Sidabrinė gervė. Tačiau panašu, kad vadinamoji žvaigždžių liga jaunam aktoriui negresia. „Kai negavau gervės, man brolis padovanojo tokią gerve, sako, tu vis tiek vertas buvai auksinės gervės“, - šypsosi Marius, rodydamas ir tikrus apdovanojimus.

Kaip aktorius pasikeičia išėjęs iš vaidmenų į realų gyvenimą, parėjęs namo, grįžęs į šeimą? „Galbūt keičiasi išorė, tačiau vidus – toks pat“, – apie vyrą sako Mariaus žmona Vaida. O Marius pripažįsta, stengiasi būti šeimos žmogumi. Dviejų vaikų – keturmetės Gretos ir septynių mėnesių Juliaus tėvas, save vadina sėsliu vyru. Su Vaida juodu kartu - jau daugiau nei pusę savo gyvenimo. Mokyklos laikų draugystė prasidėjo devintoje klasėje ir trunka jau šešiolika metų. Receptas, sako Marius, vienintelis – meilė.

Apie meilę šeimai, gyvenimui ir teatrui – susitikimas su jaunąja teatro legenda Mariumi Repšiu.

 

Kuo Paryžiuje gyvena Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas? „Jei reikėtų bendrauti tik prancūziškai ar angliškai, būtų dar nieko“, - prasitaria diplomatas, neslepiantis, jog būti Ambasadoriumi prie UNESCO, esąs visai kitas, nei jam įprasti formatai. Juolab kad neretai vyrauja nuomonė, jog organizacija rūpinasi tik paveldo reikalais. Tačiau reikalų Ambasadoriui yra visokiausių. Pernai lapkritį laimėti Lietuvos rinkimai į Vykdomąją organizacijos tarybą – didžiulis kelių institucijų ir diplomatinės misijos darbas, tačiau jis liko beveik nepastebėtas, nes kitądien Paryžius paplūdo kraujais, pasakoja Arūnas Gelūnas, net nespėjęs pasidžiaugti Lietuvai reikšmingu įvykiu. 

Tas nelaimingas lapkričio penktadienis, kai Paryžiuje aidėjo sprogimai ir zvimbė kulkos, diplomatui įsirėžė visam gyvenimui. „Viskas buvo toli nuo mūsų, tačiau buvo ir baugu, ir pikta. Pyktis ir nesitaikstymas su situacija, buvo ir yra skiriamasis prancūzų bruožas reaguoti į terorą“, - prisimena  Arūnas Gelūnas.

Ligi šiol Paryžiuje susibūrimuose, parduotuvėse tikrinamos rankinės ir kiti nešuliai, sako A. Gelūnas, pripažįstantis, kad savo rajone jaučiasi saugiai, nes namo kiemas uždaras. Tačiau kiek Paryžiuje kainuoja išlaikyti Ambasadoriaus rezidenciją ir kodėl dėl šio diplomato būsto paieškų Lietuvoje buvo kilęs skandalas? „Nežinau ar dėl to reikėjo juoktis, ar piktintis, tačiau sunku įsivaizduoti Prancūzijos spaudoje, pirmame puslapyje straipsnį apie diplomato būsto paieškas. Kaip matote, gyvenu kukliame daugiabutyje, be lipdinių, tačiau rezidencijoje apsilankantys kolegos pastebi šios vietos modernumą ir jaukumą“, - džiaugiasi misijos vadovas, tapęs Ambasadorių klubo prezidentu.

Apie Lietuvą UNESCO kontekste, apie diplomatinio darbo užkulisius, apie buitį, kurios neišvengia niekas – pokalbis su Arūnu Gelūnu.

 Stilius per LRT TV, kovo 12 d., 19.40 val.

Laidos vedėja – Violeta Baublienė. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...