captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Misija: Vilnija“: kodėl nenukalama Lietuvos periferijos sėkmė?

Prieš dvejus metus Šalčininkų rajonas buvo įvardytas kaip vienas ekonomiškai silpniausių Lietuvoje. Tačiau augant ekonomikai ir šalyje daugėjant investicijų – šiandien turėtų būti matomas ryškus atsigavimo rezultatas. Deja, kol kas rajonas iš vietos nepajudėjo. Ko reikia, norint, kad regionas atsigautų? Ar galima kaltinti tik savivaldybės lėtumą?

„Misija: Vilnija“ pasiūlys sėkmingo rajono schemą. Nors vietiniu savivaldos lygmeniu kalbama apie investicijas į gatvių asfaltavimą ir socialinį būstą, pirmas žingsnis turėtų būti socialinės atskirties mažinimas. „Jeigu žmonės nesijaustų, na, neturtingi, jeigu jie turėtų lėšų, jie tiesiog oriau galėtų gyventi, jaustis pilnateisiai valstybės šeimininkai“, - komentuos politikos apžvalgininkas Virginijus Savukynas.

Viešojoje erdvėje smarkiai diskutuojama apie naują projektą – Lietuvos pietryčių fondą, padėsiantį sėkmingos ekonomikos nematantiems regionams. Tačiau Vidaus reikalų ministerija yra kitokios nuomonės: „Pagrindinis tikslas ir būtų, kad požiūris į plėtrą pietryčių Lietuvoje būtų kompleksinis, integruotas, o ne paremtas pavieniais atskirais sprendimais“. Tad kol ieškoma kompleksinių sprendimų, rajonas ir toliau gyvena atsidūręs pilkojoje zonoje – kur visi nori kažką padaryti, tačiau neatranda kaip.

„Misija: Vilnija“ klausia: Ko nepadarė Šalčininkų rajono savivaldybė? Ir ką turėtų įgyvendinti valdžia, reziduojanti Vilniuje, kad rajonas pagaliau įgautų ekonominę reikšmę?

Kitoje laidos dalyje  - STT ir Vilniaus rajono savivaldybė. Nieko dramatiško susiklosčiusioje situacijoje nėra, tačiau į akiratį pakliuvo seniūnai ir rajono keliai. „Mes aptikome labai mūsų požiūriu taisytiną arba ydingą procedūrą, kai nėra aiškūs kriterijai kuo remiasi seniūnas dėl konkretaus kelio ir prašydamas finansavimo būtent konkretaus kelio remontui“, - kalbės STT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas.

Savivaldybė teigs, kad jau pradėjo gerinti procedūras ir į STT rekomendacijas atsižvelgė. Tad laidoje dėmesys nukryps į pačius seniūnus ir kelius.

Ar galima ieškoti kaltų nuolatinėje kelių infrastruktūroje problemoje? Ir ką gyventojai galvoja apie priverstinį kūno masažą, keliaujant duobėtais rajono keliais?

Kur kas išsamesnės istorijos bus papasakotos laidoje „Misija: Vilnija“ šeštadienį 8.30 per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close