captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atspindžiai“: apie sieninės tapybos klasikus

Susitikimas su trimis sieninės tapybos klasikais ir žvilgsnis į septintojo–aštuntojo dešimtmečio erdves.
Dailininkė Angelina Banytė.
Dailininkė Angelina Banytė.

Susitikimas su trimis sieninės tapybos klasikais ir žvilgsnis į septintojo – aštuntojo dešimtmečio erdves. Antanas Kmieliauskas – apie drąsą kurti sovietmečiu. Nijolė Vilutytė – apie sunaikintus interjerus atkūrus nepriklausomybę. Angelina Banytė – apie sieninės tapybos ateitį. Ir Vilniaus dailės akademijos profesoriaus dr. Algimanto Mačiulio svarus žodis apie menininkus monumentalistus.

Dailininko Antano Kmieliausko freska „Rudens gėrybės“, sukurta prieš trisdešimt metų Lietuvos kooperatyvų sąjungos administraciniam pastatui Vilniuje, Gedimino prospekte. Banguojančiomis terasomis, į viršų siaurėjančiu tūriu fasadas – vėlyvojo modernizmo stiliaus pastatas, kurio vidaus erdvėms papuošti architektas Justinas Šeibokas pakvietė tapytoją monumentalistą. Dar vienas klasikinis pavyzdys – Antano Kmieliausko freska Vilniaus universiteto knygyne.

Nijolės Vilutytės kartu su Romu Dalinkevičiumi kurta freska „Iš ugniagesių istorijos“  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento patalpose Vilniuje. Taip pat dar du dailininkės kūriniai: pirmojoje Elektrėnų vaistinėje ir architekto Henriko Kęstučio Šilgalio suprojektuotoje modernioje bažnyčioje.

Bei pažintis su Angelina Banyte – profesorės Sofijos Veiverytės mokine, kuri viena pirmųjų baigė freskos-mozaikos specialybę Vilniaus dailės institute. Tapytojos monumentalistės freska „Menas“ Klaipėdoje, Eduardo Balsio menų gimnazijoje. Dar dvi freskos Palangoje: „Gamtos dovanos“ poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ bei apie šimto kvadratinių metrų dydžio freska „Jūros dugnas“ vaikų reabilitacijos sanatorijoje “Gintaras”, kurią sukurti pakvietė pastato architektas Romualdas Šilinskas. 

Laidos autorė Ingrida Daraškevičiūtė, režisierius Linas Paugis.

„Atspindžiai“– vasario 29 d., pirmadienį, 18.30 val. per LRT KULTŪRĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...