captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Specialus tyrimas": naktinis reidas – su pasieniečiais prieš cigarečių kontrabandininkus

Šiandien Lietuva minima tarp šalių, padariusių didžiausią pažangą, mažinant kūdikių ir naujagimių mirtingumą. Nuo Nepriklausomybės atkūrimo kūdikių mirtingumas Lietuvoje sumažėjo daugiau kaip keturis kartus.

Šiandien Lietuva minima tarp šalių, padariusių didžiausią pažangą, mažinant kūdikių ir naujagimių mirtingumą. Nuo Nepriklausomybės atkūrimo kūdikių mirtingumas Lietuvoje sumažėjo daugiau kaip keturis kartus. Anksčiau iš 1000-io naujagimių, mirdavo 16-a, užpernai šis skaičius sumažėjo iki beveik keturių. Dalis jų miršta ir dėl medikų aplaidumo. Juo medikus kaltina ir viena daugiavaikė šeima iš Suvalkijos. „Jie net nebandė gaivinti mano ką tik gimusio sūnaus", – teigia motina. Tuo metu medikai savo kaltės neįžvelgia ir tikina padarę viską, kas jų valioje.
 
Kita tema. Lietuvos-Baltarusijos siena – akylai saugomas ruožas.Tačiau net modernios vaizdo kameros, aukšta tvora ir ginkluoti pasieniečiai nesustabdo norinčiųjų kirsti ją nelegaliai. Per metus sulaikomi keli šimtai pabėgėlių. Geresnio gyvenimo į Vakarus dažniausiai pro čia veržiasi vietnamiečiai, gruzinai ir afganistaniečiai. Pasitaiko net Šri Lankos, Kubos ar Togo piliečių. Tačiau didžiausias sienos apsaugos pareigūnų galvos skausmas – cigarečių kontrabandininkai. Jūsų dėmesiui – naktinis reidas su pasieniečiais.

Vedėjas Daumantas Butkus.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close