captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“. R. Tuminas apie gyvenimą Maskvoje: „jaučiuosi įkalintas“

Išskirtinis menininko interviu apie gyvenimą skandalingos politikos šalyje, bendravimą su aukščiausiais šalies žmonėmis – prezidentu V. Putinu, premjeru D. Medvedevu, bei paties R. Tumino sunkią ligą, apie kurią pirmą kartą ryžtasi kalbėti prieš televizijos kamerą.
Teatro režisierius Rimas Tuminas. BFL nuotr.
Teatro režisierius Rimas Tuminas. BFL nuotr.

„Emigrantai“ šį antradienį 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ pradeda reportažų ciklą iš Rusijos – didžiausios šalies pasaulyje. Maskvoje jau devynerius metus gyvena pasaulinėje teatro scenoje puikiai žinomas teatro režisierius Rimas Tuminas. Šį kartą išskirtinis menininko interviu apie gyvenimą skandalingos politikos šalyje, bendravimą su aukščiausiais šalies žmonėmis – prezidentu V. Putinu, premjeru D. Medvedevu, bei paties R. Tumino sunkią ligą, apie kurią pirmą kartą ryžtasi kalbėti prieš televizijos kamerą.

Lietuvos menininkas vadovauja Maskvos Vachtangovo dramos teatrui ir yra ne ką prasčiau žinomas nei savo gimtojoje šalyje. R. Tuminą nuolat stebi visa Rusijos žiniasklaida, jis kviečiamas į didžiausius televizijos šou, kalbinamas dienraščių ir žurnalų. Tiesa, politinės valdžios valdoma žiniasklaida režisierių ne tik giria, bet ir kritikuoja. Lietuvis jau kurį laiką vengia duoti interviu. „Drįsiu pasakyti, kad tapome vieni iš geriausių teatrų ne tik Maskvoje, bet ir pasaulyje“, – teigia R. Tuminas.

Kai 2007 m. režisierius atvyko į Maskvą, Vachtangovo teatras nebuvo laikomas vienu geriausių teatrų. Kad situacija pasikeistų, Rimas Tuminas turėjo imtis didelių reformų – griauti, o tada kurti iš naujo. „Atleidau visą administraciją ir surinkau naujus žmones, prieš kuriuos tapau atsakingas, ir ilgam save įkalinau“, – prisipažįsta menininkas. Iš darbo atleisti rimti žmonės jam grasindavo, buvo net laikas, kai lietuvį saugojo apsauga.

Kai mūsų tautiečio kūryba parūpo ir pagrindinėms šalies galvoms – prezidentui bei premjerui, ir šie apsilankė Vachtangovo teatre, lietuvis menininkas tapo dar žinomesnis Rusijos žmonėms. Tiesa, prieš pirmųjų asmenų apsilankymą teatre R. Tuminas gavo griežtus nurodymus, kokie žmonės gali būti teatre, teko patikrinti visų darbuotojų biografijas. R. Tumino ir V. Putino akistatos buvo ne viena ir ne dvi. Per jas režisierius spėjo susidaryti nuomonę apie Kremliaus valdovą. „Jis ir vėl nori susitikti“, – atvirai prisipažins R. Tuminas.

„Jaučiuosi įkalintas, turiu daug atsakomybių, kurių norisi atsikratyti“, – atvirauja menininkas. Šiemet, pasibaigus teatro sezonui, baigsis ir Rimo Tumino darbo sutartis. Režisierius teigia gerai apsvarstysiąs, ar dar verta likti Maskvoje. Juolab kad duodamas interviu lietuvis ne kartą prisipažįsta, kad jau nori namo...

Laida „Emigrantai“ šį antradienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Reportažus rengia Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.

Laidos įrašą galite rasti LRT.lt mediatekoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...