captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Auksiniame prote” – diskusija apie protinius dantis

Kiek žmogus turi dantų? O kiek krūminių dantų? O protinių? Jei iki šiol visko nežinote apie dantis, itin originalių naujienų išgirsite šio trečiadienio „Auksiniame prote” per LRT televiziją. Tačiau ne visada viską žino netgi žaidimo finalininkai…

Kiek žmogus turi dantų? O kiek krūminių dantų? O protinių? Jei iki šiol visko nežinote apie dantis, itin originalių naujienų išgirsite šio trečiadienio „Auksiniame prote” per LRT televiziją. Tačiau ne visada viską žino netgi žaidimo finalininkai…

„Po šio žaidimo labai pradeda augti protiniai dantys”, – šmaikštavo „dantistų” diskusijoje smagiai sudalyvavęs „Auksinio proto vedėjas Andrius Tapinas. „O jei neauga, tai galima susidėti auksinius”, – juokdamasis antrino Andriaus kolega Arūnas Valinskas.

„Dantistais” tapo du iš šešių šio vakaro žaidėjų, o kurie, pamatysime jau šįvakar.  Vilniuje gyvenanti 24 metų tekstų rašytoja Dovilė Ibianskaitė – protmūšių gerbėja ir organizatorė. Mergina prasitarė, kad ji organizuodavo protų mūšius Kauno rajone, iš kur ir yra kilusi. Apie keliones rašanti mergina, A.Valinsko paklausta, ar kuria tekstus ir politikams, nusijuokė, kad kaip tik šiuo metu studijuoja politikos mokslus ir ateityje, matyt, rašys ir tokius tekstus.

Antrą kartą „Auksiniame prote” dalyvauja 55 metų pedagogas, VšĮ Vaikų laikinosios globos namų „Atsigręžk į vaikus” filialo Čižiūnų laikinosios globos centro vadovas Artūras Jakubčionis. „Pabuvojau Kuriluose du kartus, startavau „O-Ringen’e” vieną kartą…” – apie save pasakojo A.Jakubčionis. „O kas tai yra „O-Ringen’as”? – susidomėjo A.Tapinas. „Tai pačios didžiausios orientavimosi varžybos pasaulyje. Jos vyksta Švedijoje penkias dienas ir tai yra pats masiškiausias orientacininkų renginys”, – pasakojo A.Jakubčionis. „A, tai jūs iš tų, kurie žiemą prie minus penkiolikos laipsnių šalčio su treningais ir lapeliais rankose bėgioja ir gąsdina praeivius?” – juokėsi A.Tapinas. „Jūs klystate! Mes bėgiojame vasarą! O žiemą šliuožiame su slidėmis!” – atšovė orientacininkas. „Kuris po penkių parų iš miško išeina, tas ir laimi – va, kas yra tas orientacinis sportas”, – į diskusiją įsiterpė A.Valinskas. „O aš neseniai Kaune mačiau pilną miestą orientacininkų – tai tikrai šauni sporto šaka ir, kaip matau, Artūrai, sveikas gyvenimo būdas jums ne svetimas!” – sveikino A.Jakubčionį A.Tapinas.

58 metų maketuotoja iš Vilniaus Janina Kaminskaitė mėgsta spręsti kryžiažodžius, megzti, uogauti, grybauti ir skaityti knygas, o ypač skandinavų literatūrą. Paskutinė jos skaityta knyga – Herbjorg Wassmo „Stiklinė pieno”. „Baisiau negu detektyvas”, – knygą apibūdino ponia Janina.

Knygas, keliones, gerus filmus ir protų mūšius mėgsta ir 26 metų istorikė iš Vilniaus Ieva Saugėnaitė. Ketvirta šio vakaro žaidėja – o moterų šįkart dauguma – 31 metų finansų vadovė Eglė Servienė. Šiuo metu kaunietė augina metukų mažylį. „O gal jau vaikšto ir kalba?” – paklausė A.Valinskas. „Dar nevaikšto, bet tuoj jau vaikščios”, – šypsojosi mamytė. „Ar jau pasako „Auksinis protas”? „Sako tik savo kalba „apupa”, – nusijuokė Eglė.

Anot A.Valinsko, „dėl kvapo” į žaidimą pakviestas ir vienas iš dviejų vyrų – 39 metų VGTU Transporto ekonomikos ir vadybos bakalauras vilnietis Kęstutis Vertelka. Aktyvaus gyvenimo būdo propaguotojas mėgsta laisvalaikį gamtoje, dviračius ir net kelis kartus yra šokęs su parašiutu.

„Reikia judėti, o geriausia – į priekį!” – taip skamba Kęstučio gyvenimo moto, kuris tinka visiems šio vakaro žaidėjams ir pačiam žaidimui „Auksinis protas”, kurį matysime jau šį trečiadienį 21.30 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...