captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Auksiniame prote” – A. Valinsko ir A. Tapino diskusija apie meilę

Meilės tema „Auksiniame prote” nuskambėjo ne vien dėl to, kad artėja Valentino diena. Matyt, išvijus žiemą ir sudeginus Užgavėnių Morę, žaidimo vedėjams Arūnui Valinskui ir Andriui Tapinui fiziškai pakvipo pavasariu…
Laidos vedėjai Arūnas Valinskas ir Andrius Tapinas.
Laidos vedėjai Arūnas Valinskas ir Andrius Tapinas.

Meilės tema „Auksiniame prote” nuskambėjo ne vien dėl to, kad artėja Valentino diena. Matyt, išvijus žiemą ir sudeginus Užgavėnių Morę, žaidimo vedėjams Arūnui Valinskui ir Andriui Tapinui fiziškai pakvipo pavasariu…

„Būtinai paskaitykite Džeimso Fenimoro Kuperio „Paskutinį mohikaną”, ten ir apie meilę yra...” – rekomendavo šio trečiadienio žaidėjai Laurai Knystautaitei romantiškai nusiteikęs A. Valinskas. „Bet labai nedaug...” – pastebėjo A. Tapinas. „Daug! – paprieštaravo A. Valinskas. – Laura, jei norit tik apie meilę, tai tik gale atsiverskit paskutinius dešimt puslapių – užteks!” „Bet ten gi miršta visi…” – priminė A. Tapinas. „Bet tie, kurie lieka – myli!” – atrėžė A. Valinskas, už meilės propagavimą sulaukęs gausių žaidėjų ir žiūrovų aplodismentų.

Juokdamasi Laura pažadėjo knygą būtinai perskaityti, juo labiau kad „Paskutinis mohikanas”, kaip prisipažino 24 metų teisininkė iš Vilniaus, guli namuose, tėčio knygų lentynoje.

Literatūros temą tęsia ir dar vienas žaidėjas – 53 metų ekonomikos magistras, Tarptautinių ekonominių santykių ekspertas iš Vilniaus Benediktas Krasniauskas. Vyras kalba net penkiomis užsienio kalbomis – anglų, vokiečių, lenkų, rusų ir čekų. A.Tapinas išsyk pasidomėjo: „Benediktai, ar čekų kalbą išmokote todėl, kad norėjote Jaroslavo Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykius” originalo kalba perskaityti?” „Atspėjot!” – prisipažino B.Krasniauskas.  „Didžiausia pagarba! Jei žmogus turi mėgstamą literatūros kūrinį ir nori jį skaityti originalo kalba, jis vertas didžiausios pagarbos!” – pasveikino A.Tapinas.

43 metų lietuvių kalbos mokytoja iš Šakių rajono Griškabūdžio miestelio taip pat mėgsta skaityti knygas, keliauti po Lietuvą, baidarių žygius ir, žinoma, dalyvauti protmūšiuose, o juos žaidžia vienoje iš devynių Kazlų Rūdos komandų.

Dar trys žaidėjai, anot A. Valinsko, taip pat atstovauja gan įdomiems Lietuvos geografijos kampeliams ir pasakoja apie dar įdomesnius laisvalaikio pomėgius.

Antrąkart „Auksiniame prote” dalyvaujantis 41 metų architektas iš Šiaulių Viktoras Peršinas mėgsta pasakas, pelkes ir šiaurę. „Šiaurė tai daugmaž suprantama, o ką jūs darote pelkėse?” – pasidomėjo A. Valinskas. „Vaikštau, – nusišypsojo Viktoras. – Kvėpuoju grynu oru ir grožiuosi ten vykstančiu gyvenimu.” „Įtariu, kad esate aplankęs visas Lietuvos pelkes ir aukštapelkes?” „Didžiąją dalį.” „O kuri Lietuvos pelkė patiko labiausiai? Turbūt, Kamanų raistas?” – kamantinėjo A. Valinskas. „Išskirti vienos pelkės negalėčiau – kiekviena vietovė turi ką nors savita. Buvau ir Kamanų raiste, bet man didžiausią įspūdį padarė toks užpelkėjęs Juodlės ežeras Šiaulių rajone”, – pasakojo V. Peršinas. „Linkiu jums, kaip pelkių mėgėjui, kada nors būtinai nuvykti į didžiausią pasaulio pelkę. Kur tai yra žinote? Taip, tai Pietų Amerikoje esanti Pantanalio šlapynė”, – palinkėjo A. Valinskas.

Vaiko priežiūros atstogos netrukdo dalyvauti protmūšiuose vilnietei Justei Ridikaitei-Lipskei. 30 metų pardavimų projektų vadovė prisipažino itin mėgstanti žodžių grandinėles, tad A.Valinskui liko tik palinkėti nukeliauti iki finalinio etapo ir sulaukti įdomios žodžių grandinėlės.

Vienas įdomiasių šio trečiadienio „Auksinio proto” dalyvių – 47 metų Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos mokytojas Rašitas Sadrejevas. Iš Šalčininkų rajono į sostinę atvykęs vyras sudomino žaidimo vedėjus ir pavarde, ir geografija. „Jei žinote kaip atrodo Lietuvos žemėlapis, tai apačioje yra toks mažiukas pypsiukas – taip vadinamas Lietuvos apendiksas. Būtent iš to pypsiuko į mūsų laidą ir atvyko Rašitas”, – žaidimo dalyviams ir svečiams vietovę, iš kurios atvyko R.Sadrejevas, aiškino A.Valinskas.

„Mes kaip tik su Andriumi šiandien apie Lietuvos žemėlapį ir tą pypsiuką ir kalbėjome. Kažin, kas nubraižė tokį žemėlapį? Ar žinote istoriją?” – pasidomėjo A.Valinskas. „Žinoma, žinau. Sklando tokia legenda apie Stalino pypkę – neva gulėjo ant žemėlapio pypkė, ir niekas nedrįso jos pajudinti, kaip buvo taip pieštuku ir apibrėžė žemėlapyje kontūrus”, – šypsodamasis porino R.Sadrijevas.  „Tai jūs gyvenate pačiame tos pypkės galiuke? Taip? Smalsu, kokia jūsų tautybė?” „Tėvukas – totorius, mama – lenkė, o aš esu Lietuvos pilietis”, – papasakojo laisvalaikiu meninę kalvystę ir metalo plastiką mėgstantis Rašitas.

Tačiau nei kilmė, nei gyvenamoji vieta įtakos žaidimui neturi. Anot A.Valinsko, „Auksiniame prote” valdo protas, azartas ir sėkmė.

Azartiškas intelektinis žaidimas „Auksinis protas” – trečiadienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close