captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Misija: Vilnija“: propagandos grėsmė – iš Maskvos žurnalistės lūpų

„Aš pamačiau pas jį kabančią Georgijaus juostelę. Tuo tarpu ant mano veidrodėlio kabėjo Ukrainos vėliavos spalvų juostelė, kurią aš atsivežiau iš Maidano“, – apie ideologinius skirtumus prisimins muzikantas Maksas Melmanas. Ar tautinės mažumos yra propagandos taikinys? Kas yra labiau paveikus? Visi atsakymai „Misijoje: Vilnija“ šeštadienį 8.30.
Muzikantas Maksas Melmanas.
Muzikantas Maksas Melmanas.

Apie propagandos grėsmę sutiko kalbėti ir iš Maskvos į Vilnių persikėlusi Julija. „Mes dirbome interneto portale, rodėme, kaip viskas yra iš tiesų, bet galiausiai mūsų svetainė buvo užblokuota ir tapo neprieinama Rusijos gyventojams“, - priespaudos sistemą bandys aiškinti pašnekovė. Bet problema gali slypėti net ne čia. Viskas priklauso nuo paties žmogaus pasirinkimo. O šie lemia, kokia informacija galiausiai įstrigs galvoje. Pasirodo, ne tik tautinės mažumos, kaip įprasta manyti Lietuvoje, atsiduria po propagandos kulka. Grupės „Biplan“ lyderis taip pat prasitars apie kasdienes grėsmes, kurias gali patirti rusakalbis Lietuvos gyventojas.

Kitoje laidos dalyje žurnalistas ir vėl keliaus į Lenkiją. Šį kartą bandys išsiaiškinti, kokius verslus kuria ten gyvenantys lietuviai. Kaimo turizmo srityje įsisukęs Gintas pasakos, kaip svarbu palaikyti gerus santykius su vietos valdžia: „Labai gerai sutariame, jie palankūs tokiai veiklai. Bendradarbiaujame, nes ir atvažiuoja žmonės į savivaldybę, tai jie mus svečiams nurodo.“ Nors klientus privilioti į Punską sunku, Gintas atsikvėpė labiau, kai susikūrė Šengeno erdvė. Tačiau lazda turi du galus. Atsivėrus sienoms, į Lenkijos rinką ėmė kėsintis ir Lietuvos kaimo turizmas. Ar pasiseka vilioti lankytus? Kokių priemonių imamasi?

„Misija: Vilnija“ šeštadienį 8.30 per LRT. Vedėja Katažyna Zvonkuvienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...