captcha

Jūsų klausimas priimtas

Elito kinas: „Demonai“ (Biesy / Les possédés)

Fiodoro Dostojevskio romano motyvais.

Fiodoro Dostojevskio romano motyvais.

„Demonai“ – tai politinis pamfletas apie nihilistus nečiajevininkus, kuriame filosofiškai keliami aukščiausių vertybių, dvasinio autoriteto klausimai, dorinio jausmo praradimas traktuojamas kaip baisi liga, gresianti ne tik pavienei asmenybei, bet ir visai žmonijai.

Filmo siužetas koncentruojamas apie sąmokslą ir žmogžudystę, gan tiksliai atskleidžiama, kaip 1869 metais veikė Nečiajevo Maskvoje įkurta teroristinė organizacija „Liaudies kerštas“. Veiksmas vyksta nedideliame provincijos miestelyje. Filmo personažai – įvairių radikalių srovių atstovai. Stavroginas – nuobodžiaujantis revoliucionierius, slepiantis senos žmogžudystės paslaptį, estetinio amoralumo sekėjas ir dėl savo pažiūrų pagaliau baigiantis gyvenimą savižudybe. Verchovenskis – „demonų“ vadas, revoliucionierius, nihilistas. Į savo slaptą organizaciją įtrauka nusivylusius jaunuolius, skleisdamas prieš juos pasaulio valdymo viziją. Tačiau jo nedomina tie, kurie  jaučiasi nuskriausti ir pažeminti. O labiausiai kalti tie, kurie sukėlė sąmyšį jaunimo širdyse, seno raugo rusų liberalūs inteligentai. Būtent jų absoliuti veidmainystė lemia, kad romantiškas maištas virsta banditų veiksmais.

Filmas rodytas 1988 metų tarptautiniame Berlyno kino festivalyje.

Drama

Prancūzija

1988

N-14

Režisierius:  Andrzej Wajda

Vaidina: Lambert Wilson, Jean-Philippe Écoffey, Jerzy Radziwiłowicz, Zbigniew Zamachowski, Piotr Machalica, Isabelle Huppert, Omar Sharif, Jutta Lampe, Bernard Blier.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...