captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: Maironis ir Žemaitė – kupini silpnybių, kaip kiekvienas iš mūsų?

Rašytojų paveldo tyrinėtoja, poetė ir eseistė Aldona Ruseckaite įsitikinusi, jog visi esame panašūs savo silpnybėmis, aistromis ir noru džiaugtis gyvenimu. Ar kada bent galėtumėte pagalvoti, jog tautos dainiumi vadinamas Maironis buvo pasaulietiškų pažiūrų: mėgo moterų, jaunimo, bohemiškų menininkų kompanijas. Turėjo mūzų ir įkvėpėjų, joms dedikavo eiles
Rašytojų paveldo tyrinėtoja<br> poetė ir eseistė Aldona Ruseckaitė.
Rašytojų paveldo tyrinėtoja
poetė ir eseistė Aldona Ruseckaitė.

Rašytojų paveldo tyrinėtoja, poetė ir eseistė Aldona Ruseckaite įsitikinusi, jog visi esame panašūs savo silpnybėmis, aistromis ir noru džiaugtis gyvenimu. Ar kada bent galėtumėte pagalvoti, jog tautos dainiumi vadinamas Maironis buvo pasaulietiškų pažiūrų: mėgo moterų, jaunimo, bohemiškų menininkų kompanijas. Turėjo mūzų ir įkvėpėjų, joms dedikavo eiles. O Julijai Žymantienei-Žemaitei teko sėdėti kalėjime ir mylėti gerokai jaunesnį vyrą.

Apie tautos legendas knygas rašanti Aldona Ruseckaitė neslepia, iš skaitytojų reakcijos sulaukianti įvairios. Prisimena, jog viena moteris net verkė dėl žmogiškųjų Maironio savybių, anaiptol nederėjusių su įsivaizduotu poeto įvaizdžiu. „Kai susitikimuose su skaitytojais prabylu apie Žemaitės, perkopusios 60 metų, meilę mažne perpus jaunesniam vyrui, žmonės šypsosi, šnabždasi, po to ima klausyti, mąstyti. Pati, artėdama prie tokio pat amžiaus, suvokiu, jog romantiški jausmai kiekvieną gali ištikti bet kada", – atvirai pasakoja rašytoja, daugybę metų tyrinėjusi lietuvių literatūros legendų gyvenimus ir pastebėjusi, jog monumentalumas, aukštinant kūrėjus, turi dvejopą reikšmę, sykiais žmones net ir atstumiančią nuo rūstumu atsiduodančių legendinių kūrėjų įvaizdžių.

Dešimt savo kūrybinės veiklos metų mininti mezginių dizainerė Indra Dovydėnaitė, pristatydama naujausią savo rankų darbo kolekciją, prisipažino ją kūrusi ne vienerius metus. „Nėra dienos, kad rankose nelaikyčiau virbalų, tai tarsi treniruotė, o pati nemegzdama, nieko nauja nesukurčiau", – sako Indra, apie mezginius žinanti, regis, viską, tačiau bet vis dar atrandanti neregėtų sumanymų. Savo plačiaisiais sijonais ji neseniai sužavėjo Niujorką, o šią žiemą pataria kitaip derinti mezgnius, kad jie būtų ryškūs savo unikalumu ir išsiskirtų iš garderobo. „Siūlau lakoniškumą, nekomenduoju mezginiais perkrauti silueto, rinktis ir derinti megztą daiktą prie savęs, o ne prie mados",  – pataria Indra Dovydėnaitė, pasakojanti ir apie dabar svarbiausią moters garderobo elementą. Koks jis yra šią žiemą?

„Stilius“ – sausio 16 d. 19.40 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...