captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Tėvų susirinkimas“: nauja laida apie mokyklos aktualijas

Jau sekmadienį 17 val. LRT eteryje – nauja laida „Tėvų susirinkimas“, kviečianti susipažinti su Lietuvos mokyklų aktualijomis. Naujoji laida labiausiai bus skirta tėvams.
alioraseiniai.lt nuotr.
alioraseiniai.lt nuotr.

Jau šį sekmadienį LRT eteryje – nauja laida „Tėvų susirinkimas“, kviečianti susipažinti su Lietuvos mokyklų aktualijomis. Naujoji laida labiausiai bus skirta tėvams. Mokinių pasiekimų tyrimai rodo reikšmingą ryšį tarp tėvų įtraukimo ir mokinių pasiekimų: glaudžiai jis susijęs ne tik su mokymosi pasiekimais, bet ir su mokinių daroma pažanga. „Tėvų susirinkimas“ skatins tėvus būti aktyvesnius, nebijoti siūlyti idėjų.

Tėvams vis aktyviau domintis švietimo naujovėmis, bus atsakoma į dažniausiai kylančius klausimus. Kaip paskatinti vaiką mokytis, kaip spręsti kylančius konfliktus, ar verta samdyti korepetitorius, kaip pasirinkti gerą mokyklą, ar keisis egzaminų sistema – šie ir kiti dalykai bus aptarti į pagalbą pasitelkus specialistus, o įkvepiantys pavyzdžiai paskatins ne vieną imtis naujovių.

Pirmoji laida bus skirta tėvų įsijungimui į mokyklos bendruomenę. Kaip tėvai prisideda prie vaikų ugdymo? Kokia yra tėvų dalyvavimo nauda mokyklai ir vaikams? „Tėvų susirinkime“ bus parodytas Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijos pavyzdys – direktoriaus iniciatyva įsteigtas „Tėvų seimas“. Į diskusijų klubą kiekviena klasė deleguoja savo atstovą ir kartą per mėnesį tėvai susirenka  spręsti mokyklos ir mokinių problemas. Progimnazijos administracija tikina, jog nėra tokios srities, kurioje tėvai būtų nepageidaujami. „Mokykloje, kurioje aktyvūs tėvai, vaikai noriai mokosi, pasiekiama aukštesnių rezultatų, problemos išsprendžiamos trigubai greičiau“, – tikina mokyklos direktorius.

Vos keletą mėnesių veikiantis „Tėvų seimas“ įvedė mokinių skatinimo ir drausminimo programą, pasirūpino naujais tualetais, suremontavo kelis mokyklos koridorius, klases, išsprendė valgykloje kilusias problemas. Diskusijų klubo naudą laidoje paliudys visi kalbinti tėvai, į susirinkimus atvykstantys kupini idėjų ir pasiūlymų.

Laidos žiūrovai išgirs psichologės patarimus, ką daryti, jei mokykloje jaučiatės nereikalingi, mokytojai jūsų nesupranta, o atėjus į tėvų susirinkimą neturite, ką pasakyti.

„Tėvų susirinkimas“ – sausio 10 d., sekmadienį, 17 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...