captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stiliuje“ – Rokas Žilinskas: išsivaduoti iš alkoholizmo tėra tik du keliai

Viena iš baisiųjų Lietuvos rykščių – alkoholizmas, kasdien nešantis nelaimių, skausmo ir mirčių. Šios savaitės „Stiliaus“ herojus gėrė daugiau kaip 20 metų, o prieš trejus tapo viešai kalbančiu blaivininku, tai darančiu ne tik dėl kitų. „Dėl savęs“, – sako Seimo narys Rokas Žilinskas, dar vis pripažįsta nežinąs, kuris kurį nugalės – alkoholis ar jis.
Rokas Žilinskas. Š.Mažeikos (BFL) nuotr.
Rokas Žilinskas. Š.Mažeikos (BFL) nuotr.

Viena iš baisiųjų Lietuvos rykščių – alkoholizmas, kasdien nešantis nelaimių, skausmo ir mirčių. Šios savaitės „Stiliaus“ herojus gėrė daugiau kaip 20 metų, o prieš trejus tapo viešai kalbančiu blaivininku, tai darančiu ne tik dėl kitų. „Dėl savęs“, – sako Seimo narys Rokas Žilinskas, dar vis pripažįsta nežinąs, kuris kurį nugalės – alkoholis ar jis. „Tik mirties baimė mane privertė sustoti. Visus kitus kartus aš tik maniau, kad noriu nebegerti, o ištikrųjų aš norėjau gerti“, – atvirai kalba Rokas ir pasakoja šiurpiausias gyvenimo akimirkas, kai iš arti į jį žvelgė mirtis, o jis buvo išgelbėtas tik artimiausių žmonių atkaklumo. „Kalbu ir kalbėsiu, kad tik tai padėtų man, kitiems, dar vis manatiems, kad sustoti gerti jie gali bet kada“, – neslepia politikas. Jis sako tiesmukai, jog išsivaduoti iš alkoholizmo tėra du keliai. Ir abu su sunkiais išgyvenimais bei lūžiais. O vienas iš kelių yra mirtis. Koks yra kitas? Ir kaip iš ten išeiti pavyksta? Šiandien Rokas jaučiasi esąs laimingas, tačiau pripažįsta, jog ramus jis negalės būti niekados. Sunkius žodžius tardamas, Rokas, tiki, jog privalo su kitais dalytis savo patirtimi, nubloškusia į dugną ir padėjusia per anksti nenumirti.

Ateina laikas skatinti budrumą ir nebijoti atvirai kalbėti ir apie kitokas grėsmes. O jos siejasi su meilės tema kitatikiams. Į Europą plūstanti karo pabėgėlių ir migrantų minia paskatino Eriką Stankevičiūtę, plėtojančią verlą ne tik Lietuvoje, kalbėti apie moteris ir jų emicinį bei fizinį saugumą. Verslininkė sako numananti, jog susilpnėjęs mūsų tikėjimas kerta pamatus ilgaamžėms vertybėms, kurios gula gyvenimo pamatu. Ir to pamato stygius pirmiausia kelia grėsmę moterims. „Kas laukia Lietuvos moterų, jei jos laiku nesuklus? Kodėl jos netiki savimi ir tik svajoja susirasti vyrą, kuris jas išlaikys, aprūpins, pasirūpins jų gyvenimo kokybe? Kodėl jos ieško lengvų kelių, kodėl kaip akis išdegę puola prie bet kurio, net ir svetimo tikėjimo žmogaus?“ – neretoriškai kalba verslininkė, turinti patirties ir draugių, graudžiai nukentėjusių nuo vyrų musulmonų. „Jie moka pakerėti, sužavėti, jie visada linksmi ir paslaugūs, žeria komplimentus, žada išpildyti karščiausias moterų svajones. Jie taip susuka galvas, kad moterys net nepajunta, koks gyvenimas jų laukia. Tačiau graži yra tik pradžia“, – pasakoja verslininkė, matanti šiurpiąją tokių istorijų pusę. –

 Visose šalyse jie pirmiausia savo pusėn traukia moteris, galiausiai viskas baigiasi tuo, jog nepaklusniąsias ima vadinti baltosiomis prostitutėmis ir galop, jei moterys nepriima kito tikėjimo, jos netenka vaikų. Iš jų būna atimama viskas“, – atvirai rėžia Erika, iš arti mačiusi skaudžių dramų, sugniuždytų moterų ir didžiulių tragedijų.

 

Vedėja Violeta Baublienė

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...