captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stiliuje“ – mados pokyčiams nepavaldžių brangakmenių ekspertas

Kiekvieni metai atsineša savas tendencijas ir madas. O jos vos atsiradusios dar greičiau išnyksta. Tačiau yra dalykų, nepavaldžių laikui ir madai. Tai gali patvirtinti gemologas Arūnas Kleišmantas. Mokslų daktaras dar vadinamas brangakmenių ekspertu, nes išmano brangiųjų akmenų vertes ir poveikius.  
Laidos vedėja Violeta Baublienė.
Laidos vedėja Violeta Baublienė.

Pirmieji Artūro žingsniai brangakmenių įvairovės link prasidėjo su spalvotaisiais deimantais. Tiesa, nuo asmenininės kolekcijos gemologas greitai išsivadavo- bioenergetikei taip patarus, esą Artūro vidinis pasaulis jau buvęs supančiotas su aistra kaupti. Šiandien brangakmenių ekspertas sako asmeniškai neturintis nė vieno akmenėlio, o norą pažinti įgyvendinantis ekspedicijose, konferencijose ir įkurtame Brangakmenių muziejuje. Beje, kartais čia sužinoma ir skaudi tiesa – brangintas akmuo po ekspertizės gali pasirodyti besąs imitacija, paveiktas ar perkristalizuotas. Tokių akmenų vertė, pasak gemologo, tesiekia 10 procentų tikrojo brangakmenio.

Ar tiesa, kad akmenys gali veikti žmogaus sveikatą, nuotaikas, lemti sėkmę ir nelaimes? Įžengęs ten, kur pakliūti paprastam mirtingajam vargiai pavyktų, Arūnas matė brangiųjų akmenų kasyklų Afrikoje, Vietname, Indijoje, Jungtinėse Valstijose. Nenuostabu, jog apie akmenų įtakas gemologas turi pagrįstą nuomonę ir tiksliai dėsto, kokia jėga slypi žėrinčiose grožybėse ir kokia yra jų tikroji magija. Taigi kokius akmenis verta rinktis, kokius patariama dovanoti? Ir dar - kokiose šalyse nepatartina pirkti deimantų, kad vėliau neištiktų širdies smūgis?

 

Kažin kodėl atsispyrus į laiko liniją, lengviau pradėti keisti savas nuostatas. Tačiau su tuo nelabai sutinka iš Namibijos kilusi Ilka Adams, aiškai nepritarianti nuo Naujųjų griebtis dietų ir keisti savo mitybą. Lietuvoje išleidusi populiarią knygą apie sveiko maisto ruošą, Ilka pastebi, jog Naujieji neretai tampa tarsi atskaitos tašku keičiant mitybą.

"Dažniausiai būna taip, kad jau šventės prasideda ir žmonės sako: aš tol valgau, kol dar ne Nauji metai ir po Naujų metų viską atstatysiu. Ir tada iki Naujų metų dar priauga kokius tris kilogramus, o po Naujų metų būna dar sunkiau pradėti, nes dar blogesnė savijauta. Nelaukti rytoj, daryk dabar tai, ką tu gali padaryti", - sako Ilka, Lietuvoje baigusi magistro studijas ir radusi savo veiklos nišą.

 

Užaugusi sveiką maistą ir aktyvų gyvenimo būdą puoselėjusioje šeimoje po mokyklos namibietė išvyko į išsvajotą Europą – į Didžiąją Britaniją, o  ten ne namuose gaminamas maistas ir vis dažnėjantis laikas, praleistas sėdint, devyniolikmetei greitai parodė rezultatus.

Kaip Ilka susikūrė mitybos sistemą, leidusią jai susigražinti proporcingas ir grakščias kūno linijas? Ja vadovaudamasi Ilka Adams padeda lietuviams gyventi sveikiau, o pati įsitikinusi – tai, ką matote veidrodyje, turi patikti.  "Labiausiai lietuvaitės nori numesti antsvorio" - sako pašnekovė, tačiau ji iš karto primena apie sveikatą – tik sveikas kūnas galintis atsikratyti nereikalingų kilogramų, kitaip nepadės nei sportas, nei dietos. Todėl Ilka Adams pirmiausia negailestingai triuškina įvairius mitus.

 

"Dažnai moterys nenori valgyti vakare po 6 val. Bet iš tikrųjų  labai daugelio žmonių darbas pasibaigia vakare – tai kaip jie? Tai - vienas mitas. Iš tiesų nesvarbu, kad valgyti, labai svarbu, ką valgyti. Su lėta medžiagų apykaita yra beveik neįmanoma atsikratyti svorio pertekliaus, - aiškina Ilka Adams, skatinanti nuo Naujųjų kitaip žvelgti į mitybą, savo kūną ir dėmesį jam.

Tad kiek, ko ir kada valgyti, kaip turi atrodyti sveikos moters kūnas ir svarbiausia – kaip save motyvuoti, kad pažadai nuo Naujųjų gyventi kitaip, neitų vėjais?

 

Visa tiesa apie brangakmenius ir sveiką mitybą – „Stiliuje“ su Violeta Baubliene, šeštadienio vakarą. 19.40val. per LRT TELEVIZIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close