captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kalėdinis „Bėdų turgus“ – apie dvasios tvirtybe išsiskirinčius žmones

„Kodėl vieni gyvenime palieka gilų pėdsaką, o kiti praeina be ženklo? Kodėl vieni dirba taip, lyg atliktų misiją, o kiti paprasčiausiai vaikšto į darbą? Kodėl vieni, būdami visiškos negalios, yra daug vyriškesni už raumenų kalnus, besipuikuojančius fizine jėga?“, – klausia Edita Mildažytė, antrąją Kalėdų dieną kviečianti žiūrėti specialią „Bėdų turgaus“ laidą apie ypatingus, dvasios tvirtybe išsiskiriančius žmones.

„Kodėl vieni gyvenime palieka gilų pėdsaką, o kiti praeina be ženklo? Kodėl vieni dirba taip, lyg atliktų misiją, o kiti paprasčiausiai vaikšto į darbą? Kodėl vieni, būdami visiškos negalios, yra daug vyriškesni už raumenų kalnus, besipuikuojančius fizine jėga?“, klausia Edita Mildažytė, antrąją Kalėdų dieną kviečianti žiūrėti specialią „Bėdų turgaus“ laidą apie ypatingus, dvasios tvirtybe išsiskiriančius žmones.

Vienas tokių įgimta raumenų trofija sergantis, vėžimyėlyje sėdintis 28-erių vilnietis Justas Džiugelis šiandien drąsiai galėtų vadintis lietuviškuoju Niku Vujčičiumi, kuriuo, beje, be galo žavisi. Būdamas 16-kos Justas pradėjo dirbti Valakupių reabilitacijos centre neįgaliuosius mokė kompiuterinio raštingumo.  18-kos įkūrė verslą, tarptautinę kompaniją, kurios apyvarta siekia 10 mln. eurų per metus.

„Nuo 18 metų aš įkūriau įmonę ir ta įmonė sėkmingai dirba. Tai jau daugiau nei dešimt metų. Bet prieš kelis metus aš supratau, kad man sekasi daryti verslą, man sekasi suburti žmones talentingus žmones, kurie siektų vieno užsibrėžto tikslo. Bet supratau vieną dalyką labai aiškų aš noriu nesiorientuoti vien tik į finansinę naudą, o noriu atlikti kažką visuomenės labui“, – sako Justas.

Dabar, turėdamas milijoninį verslą, J. Džiugelis nori nuo izoliacijos apsaugoti mažuosius savo likimo draugus. Vilniuje jis atidarė Baltijos ugdymo centrą, kuris būtų visiškai pritaikytas net sunkiausią fizinę negalią turintiems moksleiviams ir darželinukams. „Tai turi būti ne vien mokykla, o kompleksinių paslaugų centras, kur bet koks vaikas, atsiradęs toje mokykloje, jaustųsi gerai, saugiai, oriai“, – sako Justas. Remiantis geriausiomis užsienio praktikomis, mokykloje bus įgyvendinamas inovatyvus įtraukaus ugdymo modelis.

Justas pasakoja, kad mokykla atvira priimti visus vaikus: „Na, čia taip gražiai skamba, bet turima omeny, kad kiekvienas vaikas mokykloje galėtų atsiskleisti. Ir ypatingai, jeigu vaikas turi negalią, tai tą negalią paversti galimybe. Galimybe pasiekti kitų tikslų.“

Neseniai  Justas ir jo komanda įgyvendino ir dar vieną, atrodė, nerealią idėją – šuoliuką parašiutu. Tai didelis įvykis, nes Lietuva neturėjo reikalingos įrangos negalią turinčių žmonių skrydžiui.

Apie Kalėdas sieloje, o ne parduotuvių vitrinose ar ant stalo, – gruodžio 26 d. 18.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...