captcha

Jūsų klausimas priimtas

Arūnas Valinskas: „Tikras stebuklas matematikos nepaiso!”

Kalėdos – stebuklų metas, o stebukl ai nutinka visur, neaplenkdami netgi racionalaus ir intelektualaus žaidimo „Auksinis protas”. Ir kas gi jame gali būti stebuklingo? Geras klausimas? Netyčia atspėtas atsakymas? Netikėtai aplankiusi sėkmė? Tikrai taip !

Šventiniame „Auksiniame prote” kaip daugybės kalėdinių klausimų herojai svečiuosis ir Grinčas, ir Spragtukas, ir Kalėda, ir Kalėdienė, skambės tradicinės Kalėdų melodijos, liesis linksmi sąmojai, šventiniai linkėjimai ir netgi nutiks tikri stebuklai!

„Kokie stebuklai? Matematika prieš stebuklus – laimi matematika!” – kolegai Arūnui Valinskui rėžė skeptiškai nusiteikęs žaidimo vedėjas Andrius Tapinas, netikėdamas, kad ne tik žinios ir pasitikėjimas savo jėgomis, bet ir sėkmė arba tiesiog stebuklas lemia laimėjimą „Auksiniame prote”.

„Tikras stebuklas matematikos nepaiso”, – atrėžė stebuklais ir sėkme (o gal ir Kalėdų Seneliu?) tikintis Arūnas Valinskas.

Stebuklais tiki ir visi šeši šventinio žaidimo dalyviai. 48 metų muziejininkas iš Alytaus Vilmantas Dunderis įdomiai pasakos apie Alytaus kraštotyros muziejaus, kuriame darbuojasi, eksponatus. Vienas rečiausių ir įdomiausių, anot Vilmanto, yra XVI a. LDK žemės iždininko žetonas. Jų iš viso yra išlikusių 20, bet Lietuvoje saugomi tik du, vienas jų – Alytaus kraštotyros muziejuje.

29 metų verslininkas iš Pakruojo Audrius Kazlauskas be visų gausybės darbų ir verslo reikalų šiuo metu užima pačias atsakingiausias pareigas – jis vaiko priežiūros atostogose augina atžalas. „Ir kaip sekasi? Kas laimi?” – pasmalsavo Andrius Tapinas. „Kol kas 2:1 laimi atžalos…” – prisipažino tėvelis. Panašu, kad kol kas visus savo pomėgius – žvejybą, pirtį, krepšinį, biliardą ir kitus žaidimus kol kas Audriui teks atidėti į šalį, tačiau protmūšiai – pomėgis, be konkurencijos laimintis netgi prieš atžalas.

Trečioji šventino vakaro simbolinio Andriaus Tapino trejeto žaidėja –besidomini „Eurovizija”, kurianti muziką, piešianti, tapanti viešnia – 22 metų VGTU Kūrybinių industrijų IV kurso studentė iš Šilutės Ingrida Kiltinavičiūtė. Azartiška mergina supranta, kad žaidimas yra žaidimas, tačiau prisipažino prieš filmavimą iškart atsiprašiusi savo komandos už galimas klaidas.

Arūno Valinsko trejete šįkart tik stiprioji lytis. Žygimantas Macevičius į protų mūšį televizijoje atvyko iš Pakruojo. Dažnai savanoriaujantis 21 metų vaikinas – Jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorius Pakruojo rajone.

21 metų III kurso teisės studentas iš Kauno Mindaugas Naučius – įvairių moksleivių olimpiadų nugalėtojas ir prizininkas, aistringas protmūšių dalyvis.

„Kartu su savo komanda aktyviai dalyvauju tiek universiteto inicijuojamuose, tiek ir kituose protų mūšiuose. Praeitą semestrą laimėjome VDU Studentų atstovybės ir Akademinio politologų klubo organizuotus protmūšius, o šį rudenį triumfavome Akademinio politologų klubo rengtame turnyre. Praeitas sezonas mūsų komandai buvo sėkmingas ir „Auksinio proto” gyvuose žaidimuose, kadangi tapome Kauno miesto nugalėtojais”, – didžiavosi Mindaugas.

„Man patinka rašyti knygas, kurių nespausdina leidyklos, kurti vizijas, kurias sugriauna Putinas…” – apie save pasakoja Giedrius Surplys. Iš Plungės kilęs 35 metų viešųjų ryšių specialistas, šiuo metu gyvena Vilniuje. „Man patinka būti valstiečiu Vilniuje”, – nusijuokia Giedrius. Su humoru Giedrius vardija ir savo gyvenimo pasiekimus. „Vos prieš metus buvau pasiekęs 105 kg. Šiuo metu pasiekimai 15 kg kuklesni, – šypsosi žemaitis. – Šį rudenį nubėgau pusę maratono ir iš karto po to suvalgiau šešis kibinus.”

Iš LRT studijos pasveikinę visus artimuosius ir draugus su šventėmis, šeši žaidėjai stojo prie starto linijos – susikaupti, žaisti, galvoti, spėlioti ir laukti stebuklo. O stebuklų šį trečiadienį tikrai bus – juk Kalėdų metas!

Kalėdinis „Auksinis protas” – trečiadienį 21.30 val. per LRT televiziją!

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...