captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Karinės paslaptys“: dronai – viena efektyviausių šiandienos karybos priemonių

„Karinių paslapčių“ filmavimo grupė pasidalina pusiau ir išvyksta vienu metu į dvi aviacijos bazes – Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) aviacijos bazę Paluknyje ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų aviacijos bazę Zokniuose. Mūsų užduotis – papasakoti apie Lietuvos karo aviatorių ir pasieniečių naudojamus sraigtasparnių tipus.

„Karinių paslapčių“ filmavimo grupė pasidalina pusiau ir išvyksta vienu metu į dvi aviacijos bazes – Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) aviacijos bazę Paluknyje ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų aviacijos bazę Zokniuose. Mūsų užduotis – papasakoti apie Lietuvos karo aviatorių ir pasieniečių naudojamus sraigtasparnių tipus. Zokniuose karo lakūnai pristato naujausią KOP pirkinį – tris paieškos ir gelbėjimo operacijoms skirtus sraigtasparnius „Airbus“ AS 365 N3+ „Dauphin“. Pilotai papasakos apie orlaivių konstrukciją, ypatingus bruožus, galimybes naudoti platesniais gynybos tikslais.

VSAT aviacijos bazėje žiūrovų taip pat laukia pokalbis su pasieniečių lakūnais ir pažintis su jų valdomais sraigtasparniais „Eurocopter“ EC120B „Colibri“, EC135 ir EC145. Pasieniečių aviatoriai papasakos apie jų vykdomas sienos apsaugos, paieškos ir gelbėjimo užduotis, pagalbą VSAT pareigūnams aptinkant ir persekiojant kontrabandininkus ir kitus nusikaltėlius.

Bepiločiai orlaiviai, arba dronai – karybos madingiausias bruožas ir viena efektyviausių priemonių. Nuo kelias tonas sveriančių ir skrendančių keleto kilometrų aukštyje iki keliolika gramų sveriančių ir zyziančių kambaryje – bepiločiai orlaiviai atlieka išmanaus žvalgo, šnipo ir kartais mirtino ginklo vaidmenį. Laidoje pasakosime apie ginkluotus ir neginkluotus dronus, NATO vykdomą Aljanso žemės stebėjimo programą bei Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų naudojamus bepiločius.

Laidos vedėjas – Deividas Jursevičius. Laida rodoma antradienį 22.40 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...