captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pranciškus Asyžietis“ (Francesco / Francis of Assisi )

Jau trečią kartą savo kūryboje garsioji italų režisierė Liliana Kavani grįžta prie Šventojo Pranciškaus Asyžiečio paveikslo. XIII amžiaus pradžios Asyžius. Jaunas, besidžiaugiantis gyvenimu vaikinas iš kilmingos šeimos, išgirdęs Viešpaties kvietimą tarnauti jam, ima maištauti.

Jau trečią kartą savo kūryboje garsioji italų režisierė Liliana Kavani grįžta prie Šventojo Pranciškaus Asyžiečio paveikslo. XIII amžiaus pradžios Asyžius. Jaunas, besidžiaugiantis gyvenimu vaikinas iš kilmingos šeimos, išgirdęs Viešpaties kvietimą tarnauti jam, ima maištauti. Pasipriešina tėvo, turtingo audinių pirklio, valiai ir atsisakęs savo lengvo gyvenimo eina padėti vargšams. Pasisiuvęs šiurkštų kryžiaus pavidalo drabužį su gobtuvu, kokius nešioja Umbrijos kaimiečiai, susijuosia virve ir ima nuoširdžiai paprastais bei suprantamais žodžiais pamokslauti. Netrukus apie jį susiburia ne tik artimiausi draugai, bet ir vis daugiau sekėjų. Pranciškus veda paskui save būrius. Artimiausia jo bendražyge tampa Klara. Vardan kitų jie atsisako meilės. Ir vėliau paskelbiami šventaisiais. Pranciškus meldėsi ir siekė taikos, brolybės, solidarumo  tarp visų žmonių. Filme pasakojama ir apie Pranciškaus susitikimą su sultonu Melek Al Kameliu, jų pokalbius apie krikščionybės bei islamo tiesas, apie nesutarimus su popiežiumi, apie tai, kaip gimė pranciškonų vienuolių ordinas.

Drama

Italija

2014

N-7

Režisierė: Liliana Cavani

Vaidina: Mateusz Kosciukiewicz, Sara Serraiocco, Vinicio Marchioni, Giselda Volodi, Benjamin Sadler, Rutger Hauer, Niccolò Senni, Mattia Sbragia.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...