captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Karinės paslaptys“: ar Baltijos oro erdvė apsaugota nuo priešininko raketų?

Incidentas, kai Turkijos naikintuvas F-16 numušė Rusijos bombonešį SU-24, atakavusį taikinius Sirijos šiaurėje ir pažeidusį Turkijos oro erdvę, – ne pirmasis, kai Rusijos karo lėktuvai pažeidžia kitos šalies oro erdvę. Tačiau tai pirmas toks incidentas per 50 metų, kai NATO aljansui priklausanti valstybė numuša kitos šalies karinį lėktuvą.
Vengrijos lėktuvaas JAS-39 Gripen.
Vengrijos lėktuvaas JAS-39 Gripen.

Baltijos jūros regionas pirmauja pasaulyje pagal Rusijos karinės aviacijos skrydžius. Kaip NATO oro policijos misija reaguotų į galimą mūsų oro erdvės pažeidimą? Laidos „Karinės paslaptys“ lankosi Zokniuose, kur šiuo metu dislokuotas oro policijos kontingentas iš Vengrijos bei jų lėktuvai JAS-39 Gripen.

Po incidento Turkijos oro erdvėje Rusija paskelbė dislokuojanti Sirijoje pažangius oro gynybos kompleksus S400. Prie Sirijos krantų atplaukė Rusijos raketinis kreiseris, ginkluotas senesnėmis, tačiau patikimomis oro gynybos sistemomis S300. Tokiu būdu Kremlius grasina Vakarų šalims, kurių orlaiviai dalyvauja bombarduojant islamistų taikinius ir grasina paralyžiuoti oro erdvę regione.

Šiandien tęsime pasakojimą apie Jungtinių Valstijų laivą – naikintoją „USS Carney” ir jo turimas priešraketinės kovos priemones. Ar šis laivas, šiuo metu esantis prie Ispanijos krantų, galėtų apsaugoti Baltijos oro erdvę nuo priešininko raketų?

Šiuolaikinė karyba, nesvarbu, ar sausumoje, ar virš vandens, neįmanoma be paramos iš oro. Sausumos pajėgų paramai iš oro naudojami atakos lėktuvai ir sraigtasparniai. Lietuvos kariuomenės pajėgumui šiuo požiūriu nėra išvystyti. Todėl kariuomenei ypač naudinga, kai atakos orlaivių per tarptautines pratybas atskraidina sąjungininkai. Šiemet Lietuvos padangę net kelis kartus raižė Jungtinių Amerikos Valstijų atakos orlaiviai. Sąjungininkų siūlymu į pratybas buvo atskridę ir atakos lėktuvai A-10 „Thunderbolt“, ir atakos sraigtasparniai AH-64 „Apache“.

Šiandien papasakosime apie orlaivį jubiliatą. Prieš 40 metų, 1975-ųjų rugsėjį, „Apache“ prototipas atliko pirmąjį skrydį. Dabar tai brandaus amžiaus, bet vis dar vienas moderniausių pasaulyje atakos sraigtasparnių. Jo vardas – legenda, ir legendų prikurta daug po šio sraigtasparnio pasirodymo Irako ir Afganistano karuose.

Ankstesnėse laidose jau pasakojome apie Vokietijos įmonių gaminamą modulinį šarvuotį Boxer. Universali važiuoklė ir keičiamas misijos modulis – išskirtinė šio šarvuočio ypatybė. Pėstininkų kovinės mašinos projektui Lietuvoje gamintojai iš Vokietijos pateikė „Boxer“ variantą,  kuris ne tik gabena karius, tačiau jame yra įrengtas ir bokštas nuo Vokietijoje gaminamos vikšrinės kovinės mašinos „Puma“. Šis bokštas turi 30-ties milimetrų automatinį pabūklą „Mauser“, valdomą nuotoliniu būdu. Pabuvosime šarvuočių šaudykloje Pabradės poligone, kur stebėsime „Boxer“ kovinius šaudymus.

Laidą veda Deividas Jursevičius.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...