captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: profesionalių vegetarų šeima pati pasigamina „mėsos“

Kaimas, kurio sodyboje prieš keliolika metų apsigyveno Zita ir Žilvinas Užkuraičiai, jau nesistebi, kad greta gyvena užkietėjęs vegetaras, kadaise net savo vaikus be mėsos „marinęs“. „Ilgainiui kaimynai priprato ir net ėmė domėtis, kaip ir ką valgom“, – juokiasi Žilvinas, šiandien laikomas profesionaliu šefu vegetaru.  
Žilvinas ir Zita Užkuraičiai.
Žilvinas ir Zita Užkuraičiai.

Šio vakaro laidos herojus Žilvinas atskleis susikurtus savus gyvensenos principus, kurie neleidžia valgyti ne tik mėsos, bet ir žuvies, kiaušinių, grybų. Todėl nelabai ir nustembi jų virtuvėje neradęs šaldytuvo. Visas šios šeimos maistas – tik šviežias, džiovintas arba raugintas. Negana to, patys viską ir užsiaugina. Ir net „mėsos“ pasigamina – vien iš augalinių produktų pasidaro dešros, skrudina kepsnius ir net kepa šašlykus. Ar jie valgomi? Dar ir kaip, juokiasi pašnekovas ir prisimena, kodėl nustojo valgyti tikrą mėsą. Tačiau dar įdomiau, ką Žilvinas kalba apie didžiosios visuomenės dalies vartojamus produktus. Ir kodėl kai kas skamba net žiauriai?  

Argi tai menas? Toks dažnas klausimas lydi šiuolaikinio meno ekspozicijas, kurias net meno gerbėjai sykiais vadina avantiūromis. Kodėl? Kas lemia kūrinio ir kūrėjo pripažinimą? Virginija Vitkienė – menotyros daktarė, visuomenėje geriau žinoma kaip Kauno bienalės vadovė, idėjų generatorė ir atkakli moteris. Ir ji nė kiek nesistebi girdėdama dvejones dėl šiuolaikinio meno vertinimų. Tad kaip reikia vertinti šiuolaikinį meną ir ko jame ieškoti? Virginija nuolatos keliauja, bendrauja su ryškiausiais parodų kuratoriais, kūrėjais ir kritikais. Ir šie žmonės žiūri į meną ir į jo kontekstus gerokai kitaip nei vartotojai. O kokiame kontekste gyvena pati bienalės vadovė ir kodėl trijų vaikų mama į bienalės pasiruošimą įkinko savo vyrą ir vaikus?

Stilingas šeštadienio vakaras su Violeta Baubliene 19.40 val. per LRT TELEVIZIJĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...