captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Karinės paslaptys“: apie karines pratybas tiesiai iš Pabradės poligono apkasų

Laidos kūrėjai dirba Lietuvos kariuomenės centriniame poligone Pabradėje, kur, tiesiogine ta žodžio prasme, iš apkasų nušviečia didžiausias šiemet Lietuvoje vykstančias tarptautines karines pratybas „Geležinis kardas 2015“. Amerikiečių kovinių mašinų „Bradley“ ir tankų „Abrams“ atakos, vikšrų bildesys, šūvių papliūpos, lietus kaip iš kibiro ir purvo klampynės – tokia pratybų realybė.  

Tęsiamas pasakojimas apie JAV parašiutininkus iš 173-osios oro desanto brigados. Šiemet šios brigados kuopa DELTA Lietuvoje pasirodė desantininkams deramu būdu – iš dangaus. Pasakosime apie beprecedentę kovinę operaciją, kai tiesiai iš Italijos atskraidinti JAV parašiutininkai iššoko naktiniame danguje virš Karmėlavos oro uosto ir išvadavo šį objektą nuo tariamų priešo pajėgų. Taip pat parodysime JAV parašiutininkų ir Birutės ulonų bataliono karių šuolius iš sraigtasparnių į Daugų ežerą. Be parašiutų!

Artėjant į pabaigą Lietuvos kariuomenės paskelbtam pėstininkų kovinės mašinos įsigijimo projektui, pristatysime net tris pretendentus: į Pabradę atvežtus Lenkijos kariuomenės šarvuočius „Rosomak“, Šveicarijoje gaminamas mašinas „Piranha3“ ir „Piranha 5“ bei JAV kavalerijos kovinį žirgą „Stryker“.

Vyksime į Azorų salas Atlanto vandenyne, kur prisišvartavo JAV karinis laivas „USS Carney“. Pasakosime apie šios klasės laivo įrangą ir įgulą.

„Karines paslaptis“ žiūrėkite šiandien 22.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Laidos vedėjas – Deividas Jursevičius.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...