captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stiliuje“ – įkvepianti altruistiškos šeimos istorija

Tai, kad brandi pora imtųsi globoti ir auginti devynis likimo nuskriaustus vaikus, mažai kam ateitų į galvą. Nors savi jau užauginti, rūpintis svetimais ryžtųsi retas. Sutuoktinių Sikorskių pora tai padarė ir dabar gali pasakoti ir šiurpių, ir jautrių dalykų.
Laidos vedėja Violeta Baublienė.
Laidos vedėja Violeta Baublienė.

Savo keturias atžalas užauginę žmonės nusprendė iš vaikų namų paimti vieną mergaitę. „Vaiva labai norėjo, aš dar prieštaravau“, – prisipažįsta Povilas, juokaujantis, kad žmona jam vadovauja visą gyvenimą. Tačiau vietoj vienos mergaitės Sikorskiai parsivežė dvi. Taip po truputį šioje šeimoje susirinko devyni svetimi vaikai. Su visom savo bėdom, ligom ir liūdnom istorijom. Susitelkę padėti našlaičiams sutuoktiniai apmaudžiai stebisi tuo, ką jiems tenka įveikti. „Mums ne sykį kvietė ir policiją, net kaimynai nesuprato, kodėl mes taip, kodėl pas mus amžinas triukšmas ir klyksmai, kokių paskatų vedami pasiėmėme svetimus vaikus auginti. Nuomojom būstą, tačiau aplink gyveno pasiturintys žmonės, jie to negalėjo pakęsti, nes pataikėme ne į savo socialinį ratą“, – pasakoja abu, nuo ryto iki vakaro dirbantys darbą, kuris tapo jų gyvenimu. Mažiausiam Sikorskių augintiniui – metukai, vyriausiam – aštuoneri. Su kuo susiduria svetimus vaikus altruistiškai auginančios šeimos ir kodėl valdininkai jiems nepadeda?

Kai iš užsienių žmonės grįžta Lietuvon, daugelis net stebisi. Esą daro karjeras ramių gyvenimų šalyse, o staiga nutaria viską mesti ir važiuoti namo. Panašiai buvo ir baleto solistei Neli Beliakaitei. Ji iki šiol sulaukia nuostabos – grįžai? Dar karjeros pradžioje liaupsinta už puikius duomenis Neli nė dvidešimties neturėdama sušoko daugybės balerinų svajonę – Odetą ir Odiliją Čaikovskio „Gulbių ežere“. Ir... emigravo į Ameriką, kur plano B – eiti dirbti bet kuo, kad išgyventų, neprisireikė. Talentinga lietuvaitė iškart buvo pastebėta ir įvertinta. Keliolika metų skirtingose trupėse, skirtingose valstijose su besikeičiančiais scenos partneriais. Tačiau intensyvus gyvenimo tempas galiausiai Neli vis dėlto sugrąžino į Lietuvą.  „Dabar mokausi gyventi kitaip, bet Lietuvoje labai daug perdėto ir nepalankaus dėmesio“, – pastebi buvusi baleto solistė.

Ramus šeštadienio vakaras su „Stiliumi“  19.40 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Laidą veda Violeta Baublienė.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...