captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Karinės paslaptys“: Ukrainos kariai semiasi patirties Lietuvos kariuomenėje

Lapkričio 24 dieną, antradienį, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Karinės paslaptys“ kviečiame žiūrėti: kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas apžvelgia prasidėjusios Sausumos pajėgų reformos eigą – kariuomenės personalo spragas, naują brigadą, batalionus ir ginkluotę.  

JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-osios oro desanto brigados kariai 2014 m. pavasarį pirmieji atvyko į Lietuvą, kai Vašingtonas paskelbė iniciatyvą NATO sąjungininkes Rytų Europoje paremti karine jėga. JAV desantininkai į Lietuvą atsivežė gausybę ginkluotės ir buvo pasiryžę dalytis kovine patirtimi. Reportaže iš Gaižiūnų poligono bus pasakojama apie Amerikos parašiutininkų taktiką ir įspūdingą dekantavimo operaciją.

 

Praėjus keliolikai mėnesių po to, kai Kryme tarnavę Ukrainos jūrų pėstininkai Rusijos pajėgų buvo išvyti iš savo dalinių, grupė Ukrainos karių Lietuvoje semiasi patirties iš Lietuvos kariuomenės instruktorių. Baigę mokymąsi Lietuvos poligonuose ir daliniuose, šie kariai grįš į antiteroristinės operacijos zoną Pietryčių Ukrainoje, kur perduos žinias jauniems kariams – kovotojams už Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenumą.

 

Vokietijos kariuomenės 292-ojo jėgerių bataliono kariai pasakoja apie savo patikrintus „kovinius žirgus“ – šarvuočius „Boxer“. Laidoje – išsamus pasakojimas apie jau XXI amžiuje sukurtą kovinę mašiną, įrodžiusią  patikimumą per misiją Afganistane.

 

„Karinės paslaptys“ – antradienį 22.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Laidą veda Deividas Jursevičius.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...