captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nacionalinė paieškų tarnyba“: po 30 metų tylos atgaivinti giminystės ryšiai

Šį vakarą – didelė, jautri ir labai graži vienos šeimos istorija. Šeimos, kurios artimiesiems buvo lemta atsidurti skirtingose valstybėse. Bet, nepaisydama tautinių, politinių ar ekonominių pokyčių, ji kaip įmanydama stengėsi išsaugoti bendrystę, artumą ir tai, kas vadinama to paties kraujo jungtimi.  
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.

Ilgus metus iš Lietuvos į Rusiją, Permės sritį, ir atgal į Širvintų rajoną bei Vilnių keliaudavo laiškai ir siuntiniai. Brolių ir seserų šeimos vykdavo vieni pas kitus pasisvečiuoti. Lietuvoje buvo krykštyti ir mažiausieji Rusijoje gyvenančio brolio vaikai. Regis, nei nuotolis, nei laikas negalėjo atvėsinti tarpusavio šiltų jausmų.

Kas gi nutiko, kad 1993 m. niekas iš Lietuvos neatvyko į Rusiją palydėti brolio Stasio Didžioko į paskutinę kelionę? Kur dingo tie, kurie kvietė brolį su visa jo šeima kraustytis gyventi į Lietuvą? Kodėl ūmai nutilo Stasio dukras sesutėmis vadinę giminės?

Po 30 nežinios metų nutrūkusius ryšius ėmėsi gaivinti Stasio Didžioko Maskvoje gyvenanti anūkė Kristina. Tai ji važiavo į Lietuvą, naršė Lietuvos archyvus, ieškojo senelio bylų ir nors kokių įrašų apie kadaise jam tokią artimą šeimą. Neradusi jokių galų, Kristina kreipėsi į mūsų laidą.

Ir štai vieną popietę į studiją rinkosi Stasio Didžioko palikuonys, suvažiavę pas mus iš skirtingų Rusijos kampelių. Viena dukra – iš Baškirijos, kita – iš Uralo, trečia – iš Nižnij Novgorodo, anūkas – iš Kirovo ir šių paieškų iniciatorė Kristina – iš Maskvos. Visi jie atvažiavo  turėdami vienintelį tikslą ir didžiulę svajonę –pamatyti tuos, su kuriais anuomet jungė nuoširdi draugystė. Tuos, su kuriais anuomet buvo jauku ir gera. Žmones iš jų lietuviškos rusiškos vaikystės.

Laidos vedėja – Palmira Galkontaitė.

„Nacionalinė paieškų tarnyba“ – pirmadienį 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...