captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: lietuvių juvelyrika – Penktojoje aveniu

Juvelyras Žilvinas Bautrėnas, iki 2000-ųjų sėkmingai rengdavęs parodas Lietuvoje, turėjęs užsakovų, kūrybos gerbėjų ir nė kiek nesiskundęs gyvenimu, staiga jį nutarė pakeisti iš esmės. Jo žmona, irgi menininkė, užpildė žaliąją kortą, o pats Žilvinas ją išsiuntė.
Juvelyro Žilvino Bautrėno kūrinys.
Juvelyro Žilvino Bautrėno kūrinys.

Atsakymas, kurio pora nė kiek nelaukė, atėjo teigiamas. Ar krautis daiktus ir išvykti gyventi į Ameriką? Pora pasirinko Ameriką ir dabar sako  – Lietuvoje išgyventi nelabai sugebėtų. Kas dėjosi per 15 metų Niujorke, kai juvelyrui teko leisti šaknis, išgyventi nelengvas situacijas ne tik jam, bet ir artimiesiems? Ir koks gyvenimas yra ten, kur kuriami darbai, garbinami ne tik Amerikos turtingųjų? „Mūsų įmonė turi savo parduotuves Penktojoje aveniu, San Franciske, Dubajuje“, – sako Žilvinas, pats nė kiek nepageidaujantis rengti kūrybinių pristatymų Niujorke.    

Pasivaikščioti po Tel Avivą. Būtent tai siūlo Saulius Pilinkus, Izraelyje gyvenantis daugiau nei metus. Laikas, praleistas toje šalyje, buvusio Vilniaus rotušės ceremonmeisterio, menotyrininko, kolekcininko itin nepakeitė.  Gyventi jam visur labai įdomu, o entuziazmo užtektų ir aplinkiniams. Saulius dabar – Lietuvos kultūros atašė Izraelyje, ir gyvena mieste, kuris vadinamas dieną naktį nemiegančiu. „Tikra tiesa, Tel Avivas – kitoks nei visa šalis, nors Lietuvos jame – nemažai“, – sako kultūros atašė. Ir nenuostabu, kad po miestą jis vedžioja geriau nei gidas ir lengvai lukštena sudėtingiausias žydų tautos gyvenimo temas.

„Stilius“ – šeštadienio vakarą, 19.40 val.,  per LRT TELEVIZIJĄ

Laidos vedėja – Violeta Baublienė

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...