captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: sveikos gyvensenos mados ir ydos

Šeštadienį „Stiliuje“ kalbėsime apie šiuolaikinės gyvensenos madas ir tipiškiausias ydas – kodėl, visą dieną praleidus biure, nevertėtų stotis ir lėkti maratono? O žinoma chorvedė Rasa Gelgotienė paneigs mitą, kad miesto žmogus negali tapti puikiu sodininku. 
Laidos vedėja Violeta Baublienė.
Laidos vedėja Violeta Baublienė.

Sveiko gyvenimo būdo specialistai dažniausiai kalba apie antsvorį ir maisto ribojimą. Fizinės ir reabilitacinės medicinos gydytoja pirmu numeriu įvardija kvėpavimą. „Yra trys dalykai, kurie garantuoja ilgaamžę sveikatą", – sako gydytoja, turinti ir jogos instruktoriaus diplomą, ir pastebi, kad taisyklingai kvėpuoti sugeba retas žmogus. O kad reikia bėgti maratonus ar stoti ant galvos žino kiekvienas. Tačiau pati gydytoja reabilitologė niekada nestoja ant galvos ir niekam to nesiūlo. Ką ji pataria kitiems – sveikiems ir tiems, kurie jau po truputį braška ir traška, tačiau savęs dar negirdi? „Žmogaus, kuris visą dieną praleidžia prie stalo, veikia tik 10 procentų kapiliarų, o jis nori stotis ir bėgti maratoną“, – gydytoja kalba apie šiuolaikinės gyvensenos madas ir tipiškiausias ydas. Kaip taisyklingai kvėpuoti, mankštintis ir darbuotis, kad žmogus kuo ilgiau išliktų tobulas?

Jei kas mano, kad asfalto žmonės negali tapti geriausiais sodininkais ar daržininkais, labai klysta. Vilniuje gimusi ir augusi žinoma chorvedė Rasa Gelgotienė vieną dieną įsigijo sodybą, o vietoj morkų lysvių ją užsodino jurginais. Dabar muzikė augina daugiau nei 600 jų rūšių. Vis dėlto Rasa nejuokauja sakydama, kad pati išrado sistemą, kaip šias gėles auginti įdedant kuo mažiau vargo. Taigi kokia būna šiuolaikinė sveika ekologinė gėlininkystė ir kokios yra jos didžiausios paslaptys?

Gyvenimo būdo laida „Stilius“ – šeštadienį 19.40 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Laidos vedėja – Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...