captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvenimas“: prabilo nesantuokinė Vito Luckaus dukra

Žiūrovų širdis baigia užkariauti kino teatruose rodoma dramatiška dokumentinė juosta „Meistras ir Tatjana“, pasakojanti apie tragiško likimo legendinio fotografo Vito Luckaus ir jo žmonos Tatjanos meilės istoriją. Tačiau filmo kūrėjams nepavyko įkalbėti jame įsiamžinti dar vienos reikšmingos šios istorijos dalyvės.
Inga Filipovič.
Inga Filipovič.

„Šį interviu duodu atsiklaususi Tatjanos, nes iki šiol apie tai niekur nekalbėjau. Atsigręžti į trisdešimties metų senumo istoriją vis dar beprotiškai sunku visiems jos dalyviams“, – LRT Televizijos laidos „Gyvenimas“ kūrėjams prisipažino nesantuokinė Vito Luckaus dukra Inga Filipovič. Vilniuje gyvenančios, nuo vaikystės neįgaliojo vežimėlyje sėdinčios 37-erių moters – žinomos teatro aktorės Ingos Filipovič akyse per visą pokalbį žibės ašaros. Moters mama apie romaną su gabiu ir garsiu to meto fotografu nekalba iki šiol. „Tai jos pasirinkimas, jei kada ateis diena, kai ji jau galės leistis į prisiminimus, susėsime ir pakalbėsime apie mano tėtį. O savo istoriją sužinojau iš močiutės“, – jau šį vakarą 19.30 val. LRT televizijos gyvenimo būdo laidoje atviraus Inga.

Po daugelio metų ji susitiko su tėčio seserimi Gražina, susirado brolį Simoną – dar vieną ne santuokoje gimusį Vito Luckaus sūnų, tačiau ilgiausiai laukė akimirkos, kai akis į akį susidurs su Tatjana Luckiene. Didžioji V. Luckaus gyvenimo meilė ir jo kūrybos mūza beveik tris dešimtmečius gyvena už Atlanto. Inga sako, kad susitikimo buvo verta laukti. „Kai jis įvyko, apsikabinome viena kitą ir nepaleidome iš glėbio penkiolika minučių“, – emocijų neslėps I. Filipovič.

„Vitas ilgą laiką savyje nešiojo paslaptį, kuri labai slėgė jo širdį, kai ši našta tapo per sunki, prisipažino man, kad kažkur yra dar vienas jo vaikas. Tuo metu auginome įdukrą Kotryną. Po šios išpažinties jam palengvėjo“, – šį vakarą laidos „Gyvenimas“ autoriams pasakos pati Tatjana Luckienė. 

Kaip jaučiasi žmogus, kurio didžiausios gyvenimo paslaptys, skaudžiausi ir šiurpiausi prisiminimai atsiduria didžiajame ekrane? Tatjana leisis į prisiminimus dienos, apvertusios aukštyn jos gyvenimą. 1987-ųjų kovo 16-ąją jų namuose Vitas Luckus nudūrė draugą ir žuvo pats – iššoko iš balkono ketvirtame aukšte. Moteriai su maža dukrele greitai teko palikti Lietuvą ir su penkiasdešimt dolerių kišenėje užuovėjos nuo slegiančių prisiminimų, skaudžių žodžių ir smerkiančių žvilgsnių bėgti į Ameriką. Plačiai nuskambėjusi istorija į dienos šviesą sugrįžo po beveik trijų dešimtmečių – režisierė Giedrė Žickytė ją perkėlė į kino juostą.

Išskirtiniai Vito Luckaus gyvenimo moterų liudijimai – jau šį vakarą 19.30 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“.

Vedėjas Edvardas Žičkus. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...