captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: susitikimas su naujausių lietuviškų filmų kūrėjais

Susitikimas, užtrukęs kelias dienas. Tai pasimatymas ir pokalbiai su Šarūnu Bartu –režisieriumi, kurio vardą žino Lietuva, itin myli Prancūzija ir daugybė kitų kraštų, vertinančių vadinamąjį arthauzinį kiną ir egzistencijos analizę. Kita laidos dalis taip pat nenutols nuo kino industrijos – pokalbiai apie naujausią Algimanto Puipos kino juostą „Edeno sodas“.
Kinorežisierius Šarūnas Bartas.
Kinorežisierius Šarūnas Bartas.

Pats Šarūnas neslepia, kad kuria tai, ką junta ir ką išgyvena pats. Nors į daugelį klausimų atsako „nežinau“, režisierius žino daug ir kino kalba aiškinasi gyvenimo svarbumus, skaudulius ir kankinančius realybės klausimus. Tai yra ir naujausiame jo darbe, kur vaidina jis, jo draugė smuikininkė, dukra ir net kaimynai. „Ramybė mūsų sapnuose“ – filmas, nepaliekantis abejingų, tyrinėjantis žmonių tarpusavio santykius, nuteikiantis apmąstymams. Kiek tokios realybės esama paties Šarūno kasdienybėje? Koks jis savo plokštumoje, kuria vadina savo gyvenimą? 

Pastaruoju metu pasaulio kine radosi ryški ir kita tema – senatvės. Būtent jai neatsispyrė „Edeno sodo“ kūrėjai. Tai naujausias režisieriaus Algimanto Puipos darbas, susiejęs ryškiausius aktorius ir gyvenimo pabaigos taškus. Ligos, mirtis, senelių namai. „Ar tai vieta, kur norėtume atsidurti patys“, – klausia aktorė Nijolė Narmontaitė. Besifilmuodama „Edeno sode“ji patyrė neįtikėtinai keistų sutapimų:neteko savo mamos ir savo personažo mamos. O filmo antroji režisierė ir aktorė Janina Lapinskaitė taip pat kalbą suka į asmeniškumus. Jos įsitikinimu, žmogus labiausiai bijo gyvenimo pabaigos, vedančios į amžinybės sodą. Taigi koks yra Edeno sodas, kuriame kada nors atsiduria visi?

„Stilius“ su Violeta Baubliene šeštadienį 19.40 val. per LRT TELEVIZIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...