captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Klauskite daktaro“: kasmet Lietuvoje nustatoma apie 1200 naujų plaučių vėžio atvejų

Pirmadienį laidoje „Klauskite daktaro“ bus kalbama apie vis didėjančią plaučių vėžio grėsmę. Kasmet Lietuvoje nustatoma apie 1200 naujų plaučių vėžio atvejų. Cigaretės iš mūsų atėmė Stasį Povilaitį.
Visa Lietuva nesenai atsisveikino su visiems brangiu scenos grandu – maestro Stasiu Povilaičiu. Jis išėjo vos sulaukęs savo 68-ojo gimtadienio. Jo mirtis ne vieną privertė pakartoti pamoką apie plaučių vėžį. Maestro su  šia liga kovojo trejus metus. Išgirdę diagnozę „plaučių vėžys“,  pirmiausia ją susiejame su rūkymu. Maestro Stasys Povilaitis taip pat rūkė.
Statistika rodo, kad apie 90 proc. visų plaučių vėžiu susirgusių asmenų rūko arba rūkė. Dar apie 6–7 proc. sudaro rūkalių partneriai, šeimos nariai, kurie priversti pasyviai rūkyti. Tik nedidelė dalis ligonių plaučių vėžiu susirgo dėl kitų rizikos veiksnių.
 
Plaučių vėžys klastingas. Plaučiai neturi nervinės sistemos, todėl šia liga susirgęs žmogus skausmo nejaučia. Požymiai atsiranda tik tada, kai liga jau būna padariusi savo juodą darbą. Dažniausiai vėžys nustatomas tik prasidėjus plaučių uždegimui, atsitiktinai padarius rentgeno nuotrauką ar pasireiškus virusinėms infekcijoms. Apie 80 proc. atvejų plaučių vėžys nustatomas jau 3 ar 4 stadijos. 
 
Šiandien laida „Klauskite daktaro“ skiriama Stasiui Povilaičiui atminti.
 
17.40 val. per LRT TELEVIZIJĄ.
 
Laidos vedėjas – Alvydas Unikauskas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...