captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Auksinis protas“: Rizikinga erzinti diedukus

AAuksiniame prote” susitinka dvi išskirtinės komandos – jauniausi ir vyriausi praėjusio sezono populiariausio televizijos intelektinio žaidimo dalyviai. Kartu sudėtas jauniausių dalyvių amžius nesiekia nė vieno iš vyresniųjų žaidimo dalyvių amžiaus. Tad kas nugalės – jaunystė ar patirtis? 

Šiame žaidime tikrai yra vietos senukams – galima perfrazuoti garsaus režisierių Joelio ir EthanoCoenų filmo pavadinimą „Šioje šalyje nėra vietos senukams”. Tačiau „Auksinio proto” vedėjas Arūnas Valinskas įspėjo jaunuosius žaidimo dalyvius, kad trys į septintą dešimtį įžengę vyrai nė kiek nenusileidžia Briuce’oWilliso ir jo kompanijos filmo herojams: „Rizikinga erzinti diedukus!”

61 metų valstybės tarnautojas iš Vilniaus Rimantas Grikienis 2013 m. laimėjo Nacionalinę viktoriną, šiemet – Europos egzaminą. Istoriją, protmūšius ir grybavimą mėgstančiam Rimantui žaidime itin pasisekė – apie grybus jį egzaminavo „Auksinio proto” vedėjo Andriaus Tapino pristatytasžinomas grybų specialistas – nediplomuotas mikologas Arūnas Valinskas. „Skubėk lėtai” –ramiai vardydamas grybus sako ponas Rimantas, o jo mintį užbaigia 63 metų vilnietis fizikas Česlovas Šimkevičius: „Skubėk lėtai, būsi pirmas!” Ponas Česlovas – technologijos mokslų daktaras, dėsto VGTU, rašo mokslo populiarinimo straipsnius žiniasklaidai, skaito fantastinę literatūrą ir dalyvauja įvairiausiose viktorinose.

„O kodėl gi ne?” – „diedukams” pritaria ir iš Kauno antrąkart į „Auksinį protą” žaisti atvykęs 62 metų ASU ekonomikos teorijos dėstytojas Vytautas Vaznonis. Beje, ponas Vytautas – tikras senelis.Jis turi tris sūnus, tris marčias ir keturis anūkus.„Mėgstu pasėdėti prie vandens, užmetęs meškerėlę”, – prisipažįsta ponas Vytautas, tačiau nevengia ir protų mūšiuose sukaupta išmintimi pasigalynėti.

Jauniausia visų laikų „Auksinio proto” dalyvė – keturiolikmetė moksleivė iš Vilniaus – Gertrūda Briedytė.Kas pasikeitė nuo praėjusio sezono?Paauglė džiaugiasi įstojusi ir stropiai kremta mokslus išsvajotoje Vilniaus Žemynos progimnazijoje.

Devyniolikmetis Ignas Kriaučiūnas iš Marijampolės – šiemet tapo Vilniaus universiteto mikrobiologijos ir biotechnologijų studentu. Ignas–vienas iš geriausių šių metų abiturientų (penki šimtukai ir vienas 99!), tris kartus Lietuvos mokinių geografijos olimpiados pirmos vietos laimėtojas,„Tūkstantmečio devintokas”. Neseniai Ignas dalyvavo tarptautinėje geografijos olimpiadoje Rusijoje, Tverėje, o Lietuvoje vaikinas aktyviai dalyvauja protų mūšiuose ir tikisi nugalėti „Auksiniame prote”.

„Jei sugeba kiti, sugebėsiu ir aš!” –pasirinkęs tokį gyvenimo moto, į „Auksinį protą” iš Panevėžio atvyko taip pat tik ką studentu tapęs Igno bendraamžis – devyniolikmetis Tautvydas Karvelis. Daugybėje konkursų ir viktorinų dalyvavęs panevėžietis ramumu, drąsa ir žiniomis stulbino net visko gyvenime mačiusius vyresnius dalyvius. Tačiau, anot Arūno Valinsko, vis dėlto diedukus erzinti – rizikinga.

Nepakartojamas intelektų mūšis populiariausiame žaidime „Auksinis protas”, kur susikaus jauniausi ir vyriausi praėjusio sezono dalyviai, – jau šį trečiadienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ!

Kas nugalės? Jaunystė ar patirtis? Drąsa ar išmintis?

Laidos vedėjai – Andrius Tapinas ir Arūnas Valinskas

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...