captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“: Lietuviai atrado vaikų auginimui Europoje geriausiai pritaikytą miestą

Laida „Emigrantai“ šį antradienį 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ kvies pasivaikščioti po miestelį, kuriame nėra rūpesčių ar įtampos. Tiesa, šį kartą reportažas ne iš turistų pamėgtų vietų, o iš mažo jaukaus Ispanijos  miestelio SantKugato, kuris labiausiai pritaikytas gyventi šeimoms su vaikais.  

Čia „Emigrantai“ sutiko tautiečių šeimų, dėl SantKugato ramybės ir nepaprasto gamtos grožio palikusių gyvenimą Vilniuje, Kaune, Londone ir kituose Anglijos miestuose, taip pat atvykusių iš įvairių Ispanijos regionų. Visi jie tvirtino pamilę šį miestą iš pirmo žvilgsnio.

Architektė Giedrė BeldaGisbert su vyru Jose Ispanijoje gyvena trylika metų. Kol neturėjo vaikų, lietuvė rinkosi didelius miestus, kuriuose daug pramonės ir pilna darbo vietų. Tačiau atsiradus vaikams, Giedrės šeima atsidūrė SantKugate. „Šis miestas skirtas šeimai, yra daug užsiėmimų, veiklų, visi važinėja su vaikiškais vežimėliais“, – pasakoja Giedrė ir priduria, kad šiuo metu miestelyje gyvena penkios lietuvių šeimos, tačiau skaičius sparčiai auga, mat neseniai susipažino su vos prieš savaitę čia atsikėlusiais gyventi lietuviais.

Viena pirmųjų SantKugato miestelyje apsigyvenusių lietuvių – už verslininko iš Karibų ištekėjusi Viktorija Lopez. Dar gyvendama Lietuvoje ji turėjo viską, apie ką kada nors svajojo, bet atostogaudama Barselonoje moteris įsimylėjo ir dėl vyro nusprendė viską paaukoti. Kaip ir visi SantKugato lietuviai, Viktorija niekada nedirbo juodo darbo. Apskirtai miestelyje nekilnojamojo turto nuomos, maisto ir kitos kainos pastebimai didesnės nei kitur Ispanijoje. „Jie palaiko kainas, kad atsiribotų nuo paprastesnio lygio žmonių“, – apie SantKugato miestelio politiką pasakoja V. Lopez.

Iš Vilniaus su tėvais persikėlusios 15 ir 17 metų sesės Kastanauskaitės čia lanko vidurinę mokyklą. Merginos negali atsistebėti vietinių draugiškumu ir šiltumu. „Jau pirmą savaitgalį, vos čia atvykom, miegojau pas naujas drauges“, – pasakoja lietuvė. Deja, jaunosios merginos apie grįžimą į Lietuvą jau nebegalvoja. O baigusios mokyklą studijuoti svajoja Londone.

Pasivaikščiojimas po saulėtąją Ispaniją jau šį antradienį 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Reportažus rengia Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė. Laidos įrašą galite rasti LRT.lt mediatekoje.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...