captcha

Jūsų klausimas priimtas

Mokytojus egzaminuos Arūnas Valinskas ir Andrius Tapinas

„Mokytoju gali būti tik tas žmogus, kuris pats visą gyvenimą mokosi“, – į LRT studiją susirinkusius pedagogus pasveikino populiariausio intelektinio žaidimo „Auksinis protas“ vedėjas Arūnas Valinskas. Tik ką praėjusios Tarptautinės mokytojų dienos proga jėgas išbandyti susirinko šviesuoliai iš Kauno, Prienų, Klaipėdos, Kuršėnų, Trakų ir Vilniaus.

Šio trečiadienio žaidimas – reta proga pamatyti, kaip į „Auksinio proto“ klausimus atsakinėja mokytojai. Smagiausia tai stebėti gausiai į studiją susirinkusiems mokiniams. Audringais plojimais ir šūksniais moksleiviai lydėjo kiekvieną teisingą atsakymą, o neretai jiems kildavo pagunda netgi sufleruoti! Tačiau žaidimo vedėjai griežti – grasina išvaryti, o klausimai metė iššūkį net fizikams, chemikams ar kalbininkams.

57 metų Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Raimonda Dunauskienė jau yra dalyvavusi televizijos žaidimuose „Dešimtkart dešimt“, „Krašto garbė“, aktyviai žaidžia miesto protmūšiuose. Šiais metais Raimonda LR Prezidentės apdovanota už tradicinius patriotinius renginius ir išrinkta geriausia miesto mokytoja. Mokytoja Raimonda labai mėgsta keliauti – jau yra aplankiusi 45 pasaulio šalis, mėgsta teatrą ir poeziją.

Jurgitą Jaruševičienę, 32 metų Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoją iš Prienų rajono Gerulių kaimo, galima vadinti dažna viešnia televizijoje, Ji jau yra dalyvausi visuose televizijos intelektiniuose žaidimuose: „Taip ir Ne“, „Žinių riteriai ir damos“, „Šeši nuliai – milijonas“, o „Auksiniame prote“ ji žais jau antrą kartą. „Didžiausias mano, kaip mokytojos, tikslas – išugdyti gerus žmones“, – neabejoja pedagogo profesija Jurgita.

Iš Širvintų kilusi, bet jau 10 metų Klaipėdoje gyvenanti ir „Ąžuolyno“ gimnazijoje anglų kalbą dėstanti Inga Mickevičienė mėgsta sportą. „Nors nesu žinovė, bet tikrai esu didelė sirgalė ir žiūrovė visų lietuviškų sporto šakų atstovų tarptautinėse varžybose, – sako Inga. – Pati intensyviai sportuoju, o dar labai mėgstu dainuoti, ypač namuose karaokę.“ Įvairiuose choruose ir ansambliuose dainavusi 41 metų mokytoja Andriui Tapinui pažadėjo, jei pateks į finalą, padainuoti. „Galite pasirinkti tokią kančią – su Andriumi Tapinu dainuoti duetu, aš jau esu bandęs šokti“, – neištvėrė nepašmaikštavęs Arūnas Valinskas.

Vienuolika metų sostinėje gyvena iš Joniškio kilęs 29 metų Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos istorijos mokytojas Gražvydas Kaškelis. „Esu savo šalies, savo mokyklos patriotas, mėgstu ir didžiuojuosi, kad esu mokytojas – dirbu prasmingą, kūrybišką, mylimą darbą, – apie save pasakoja Gražvydas. – Stengiuosi visur aktyviai dalyvauti, semtis patirties įvairiuose projektuose Latvijoje, Suomijoje, Olandijoje, Lenkijoje. Dirbu Nacionaliniame egzaminų centre, viename standartizuotų testų projekte. Kuriame įvairias istorijos užduotis, stengiamės, kad jos būtų įdomesnės, siekiame skatinti naujus teigiamus pokyčius istorijos ir kitų dalykų mokymo procese.” Suspėjo Gražvydas ir į televiziją patekti – prieš 10 metų dalyvavotelevizijos žaidime „Šeši nuliai – milijonas”.

27 metų Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos biologijos ir gamtos mokytojas Nerijus Medeišis 18 metų gyveno Ignalinos rajone Antalksnėje, vėliau Vilniaus universitete studijavo ekologiją ir aplinkotyrą, dainavo VU dainų ir šokių ansamblyje. „O dabar jau ketvirtus metus mokau žemaičių vaikus Kuršėnuose, esu programos „Renkuosi mokyti!” alumnas, dainuoju mišriame chore „Melomanai“, vaidinu mėgėjų teatre „Mozaika“, – didžiuodamasis pasakoja aktyvusis Nerijus.

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos, gamtos ir žmogaus bei informacinių technologijų mokytojas Andrius Storta sakosi esąs technokratas, besidomintis mokslo atradimais bei naujovėmis ir tuo besistengiantis užkrėsti savo mokinius. „Esu studijavęs Upsalos universiteto Angstromo laboratorijoje, Švedijoje, kur įgijau kitokį požiūrį į mokslą ir studijas, – pasakoja 29 metų mokytojas. – Šešerius metus dirbu fizikos mokytoju Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje, per tą laiką Vilniaus pedagoginiame universitete baigiau magistrantūros studijas, tad esu fizikos magistras ir tapau fizikos vyresniuoju mokytoju.“ Laisvalaikiu mokytojas slidinėja, važinėja dviračiu, sportuoja ir labai mėgsta keliones ir kalnus.

Beveik iš visų Lietuvos regionų į „Auksinį protą“ susirinkę pedagogai ir žiūrovams, ir moksleiviams padovanos nepamirštamą žaidimą. Arūnas Valinskas ir Andrius Tapinas mokytojus egzaminuos geografijos, istorijos, muzikos, antikos, literatūros, sporto temomis. Bus ir netikėtumų, ir juoko, ir dešimtuko vertų atsakymų, ir dvejetų... Visko nežino netgi patys geriausi mokytojai, tad Arūnas Valinskas vis dėlto teisus sakydamas, kad mokytoju gali būti tas žmogus, kuris pats visą gyvenimą mokosi.

Dešimtukai ir dvejetukai mokytojams – „Auksiniame prote“ trečiadienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...