captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: viešnagė – ramybės ir tikrumo oazėje

Pasaulinio garso meno filosofas, pripažintas šiuolaikinio meno kuratorius ir Paryžiaus aukštosios menų mokyklos, laikomos įtakingiausia Europoje, rektorius Nicolas Bourriaud, buvo gerokai nusiminęs. Būtent tą dieną, kai turėjo įvykti mūsų pokalbis, visoje Prancūzijos spaudoje sumirgėjo skandalingos antraštės, jog rektorius buvo nekorektiškai pastumtas iš savo pareigų.

Suprantama, tokiu atveju N. Bourriaud mažiausiai rūpėjo interviu apie Kauno bienalę, apie kurią pasikalbėti specialiai vykome į Paryžių. Interviu buvo ties žlugimo riba. „Esu patekęs į kvailiausią situaciją, tapau politinių intrigų objektu. Tas pat Respublikos Prezidentas mane apdovanojo, būsiu jo paties ir atleistas. Tai yra gėdingos monarchinės Prancūzijos respublikos liekanos. Nesitikėjau taip išgarsėti pasaulyje“, – apmaudo neslėpė žinomiausias šiuolaikinio meno kuratorius, dėl kurio laužo parodų ietis didžiosios pasaulio bienalės, galerijos ir muziejai.

Pasipiktinusi pasaulio meno bendruomenė, siuntusi palaikymo žinias N. Bourriaud, jam suteikė stiprybės, o po kelių mėnesių atvykęs į Kauno bienalės rengiamą parodą „Gijos: fantasmagorija per atstumą“ kuratorius prisipažino žvelgiąs tik pirmyn, nes grįžo prie tikrosios savo profesijos – kuratorystės. Susitikimas su išskirtiniu meno analitiku, kurio knygos ir darbai laikomi šiuolaikinio meno pagrindais ir kelrodėmis. O jis pats – tikruoju guru.

Kita viešnagė – ramybės ir tikrumo oazėje. Būtent taip galima vadinti Violetos ir Viliaus Tarasovų šeimą, kur viskas aišku, paprasta ir gyvenimą diktuoja paprastumas. „Nelendame, kur nereikia, kur nėra prasmės, esame paprasti žmonės ir norime gyventi paprastą gyvenimą“,  – sako Lietuvoje puikiai žinoma pora, vengianti bereikalingo dėmesio.

Abu prisipažįsta sulaukiantys įvairiausių kvietimų – net vaidinti serialuose. „Tačiau po to sėdėti ir raudonuoti? Oi, ne... Man kartais tiesiog gėda žiūrėti serialus“, – sako Violeta, neslepianti savo preciziškumo, atsakomybės ir tvarkingumo.

„Žmonėms iš šono tai atrodys, jog esu arogantiška. Aš reikalauju iš kitų preciziškumo, punktualumo, na, gerai, velniop punktualumą, 10–15 minučių gali vėluoti, bet nusiteikimo pilna jėga noriu iš visų, su kuriais dirbame“, – neslepia V. Tarasovienė. O su skandalais žinomai porai „nesiseka“. „Mums net siūlė vieni prodiuseriai: padarom skandalą“, – sako Vilius, irgi kategoriškai besipurtantis tokio žinomumo.

Tačiau kas antras Klaipėdos praeivis su juo sveikinasi, priduria Violeta, prisiminusi, jog prieš kelerius metus pagal miestiečių apklausas, ką norėtų matyti savivaldybėje ar net ką rinktų Klaipėdos meru, Vilius buvo ketvirtas kandidatas. „Sakau, jį pusė Klaipėdos pažįsta“, – juokiasi žavioji V. Tarasovienė.

O kuris jų šeimoje yra optimistas, kuris – pesimistas? Kas išsprendžia pagrindinius šeimos klausimus? Ir kaip klostosi populiarios poros kasdienybė?

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...