captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mūsų gyvūnai“: apie brolius mūsų mažesniuosius

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai savo klestėjimo metais garsėjo kaip žmones raminantys šunys, netgi gydytojai skirdavo jų draugiją kaip vaistą. Paprastai tai buvo ponių šunys, šildę kojas ilgų kelionių karietomis metu. Karalius Karolis II taip mėgo šiuos šunis, kad negalėjo be jų nė akimirkos.

Jis išleido įsakymą, kad karaliaus Karolio spanieliai turi būti leidžiami į visas viešas vietas, įskaitant ir parlamento rūmus. Šis įsakymas vis dar yra šių laikų teisės knygose.

Ar tikrai šiuos mielus padarėlius įsileidžia visur, papasakos aktorė Donata Rinkevičienė ir jos dukros, o veisėjas Artūras Žukauskas papasakos, kaip prižiūrėti ir auklėti šiuos gyvūnus.

Snieginiai leopardai paplitę Azijoje ir Afrikoje. Dėl puošnaus kailio ar dėl keliamos grėsmės žmonėms leopardai jau daugelyje vietų išnaikinti arba labai reti. Apie šiuos retus Kauno Zoologijos sodo gyventojus papasakos Zoologijos sodo darbuotojai – Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė ir žmogus, kasdien iš arti bendraujantis su snieginiu leopardu.

Apie šiuos ir kitus brolius mūsų mažesniuosius, kaip pasitinkame Pasaulinę gyvūnų globos dieną, apie renginius skirtus šiai dienai paminėti, žiūrėkite laidoje „Mūsų gyvūnai“ sekmadienį, spalio 4 d., 10.30 val. per LRT.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...