captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Tikri vyrai": Nijolė Pareigytė-Rukaitienė kariuomenėje mokosi apginti dukrą

„Kai tik prasidėjo visi neramumai Ukrainoje, tikrai labai smarkiai išsigandau. Gyvenam prie jūros, šalia yra karinė bazė – sykį joje kažkas buvo sprogdinama. Drebėjo visi namų langai, mano vaikas miega, o aš stoviu ir galvoju – kur lįsti? Ką daryti? O ką daryčiau, jei prasidėtų karas?“ – tokias savo baimes atskleidė pustrečių metų dukrelę auginanti atlikėja Nijolė Pareigytė-Rukaitienė.
„Supratau, kad nieko apie tai nežinau, neturiu jokios praktikos, net nežinočiau, kaip tokiai situacijai pasiruošti, kur slėptis, kaip elgtis. Tada buvo labai blogai“, –  atviravo jauna mama. Būtent baimė dėl šeimos ir dukrelės saugumo paskatino N. Pareigytę-Rukaitienę pasisemti reikalingų žinių Lietuvos kariuomenėje – moteris tapo viena iš LRT televizijos projekto „Tikri vyrai“ dalyvių ir Rukloje praleis dvi savaites.
 
Atlikėja neslėpė, kad toks jos sprendimas šeimoje sulaukė prieštaringų reakcijų. „Tėvai manęs už tai nepasveikino... Galbūt tik tėtis mane labiau palaikė, kadangi pats yra tarnavęs kariuomenėje, ir dažnai sako, kad jam ši patirtis  suteikė iš tiesų daug valios, stiprybės, pasitikėjimo“, – pasakojo Nijolė, pridūrusi, kad jos vyras taip pat nebuvo labai patenkintas žmonos sprendimu.
 
Vis dėlto pati atlikėja savo apsisprendimu neabejojo: „Kai dabartinė situacija tokia įtempta, tikrai labai noriu įgyti tam tikrų žinių, kad bent žinočiau, kaip apginti savo vaiką. Kad bent būčiau čiupinėjusi ginklą, žinočiau, kaip jį užtaisyti, kaip šaudyti… Kiekvienas dalykas, ką išmokstame, niekur neišgaruoja. Bet, duok Dieve, kad to neprireiktų.”
 
Prie likusių vienuolikos žinomų Lietuvos žmonių, pasiryžusių išmėginti savo jėgas projekte „Tikri vyrai“, Nijolė prisijungė viena diena vėliau. Ar pirmieji išbandymai ir treniruotės su ginklais neužkirs jai kelio dalyvauti tolesnėse užduotyse? Ar Nijolei pavyks lengvai įsilieti į komandą? „Tikri vyrai“ – šiandien, antradienį, 22:30, per LRT televiziją. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...