captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“: po pasirodymo televizijoje anglai ėmė šlovinti lietuvę

Jau visa Didžioji Britanija žino, kas tokia ir iš kur yra kilusi Ugnė Bubnaitytė. 33-ejų moteris rugpjūčio mėnesį sužibėjo milijonus žiūrovų turinčiame kulinariniame televizijos projekte „Great British Bake Off“, kurį kiekvieną trečiadienio vakarą transliuoja visuomeninis kanalas BBC.

Jau visa Didžioji Britanija žino, kas tokia ir iš kur yra kilusi Ugnė Bubnaitytė. 33-ejų moteris rugpjūčio mėnesį sužibėjo milijonus žiūrovų turinčiame kulinariniame televizijos projekte „Great British Bake Off“, kurį kiekvieną trečiadienio vakarą transliuoja visuomeninis kanalas BBC. Išskirtinis interviu su Ugne - šį antradienį 19.30 val. laidoje „Emigrantai“ per LRT TELEVIZIJĄ.

Dėl šio interviu reikėjo tartis visą mėnesį ir derinti jo detales, to reikalavo įtakingi televizijos prodiuseriai, kuriantys visame pasaulyje žinomą šou. „Tik todėl, kad esame kilę iš tos pačios šalies kaip ir Ugnė, gavome išskirtines teises filmuoti ne šiaip pokalbį, bet filmuoti ten, kur gyvena tikra Anglijos žvaigždė su vyru iš Pietų Afrikos Respublikos ir dviem vaikais“, - pasakoja laidos kūrėjai.

Prieš trylika metų, vos baigusi mokyklą, iš mažo Vilkaviškio į milžinišką Londoną atvykusi Ugnė vienui viena turėjo užsitarnauti vietą po saulę. Niekas už ją negalėjo pakovoti ar padėti susirasti darbą. „Teko dirbti ir padavėja, barmene, mokykloje, visur dirbau“, – pasakoja moteris, šiandien dirbanti finansų įmonėje asmenine padėjėja ir biuro administratore. 

„Kulinarija mano gyvenime nuo mažų dienų: močiutės pyragai, sausainiai. Mamos įtaka buvo didelė – visą laiką sukdavosi virtuvėje ir prašydavo padėti“, – sako Ugnė, kulinarinio realybės šou dalyvė, vienintelė rytų europietė. Vos tik pasirodžius pirmajai laidai, lietuvė susilaukė daugiausia žiniasklaidos dėmesio iš visų dalyvių. Anglams sunkiai suvokiama, kaip galima suderinti kulinariją ir kultūrizmą, mat tai – dar vienas Ugnės tikslas. Įkvėpta vyro, taip pat kultūristo, moteris nori patekti į 2016-ųjų kultūrizmo varžybas.

Kitas pasakojimas apie lietuvius krizės nukamuotoje Graikijoje. Vieni dedasi lagaminus ir grįžta, kiti – ignoruoja krizę ir pradeda naują verslą. Kalbėsimės su Jurgita Montvydaite-Skarentzos, lietuvių bendruomenės Graikijoje pirmininke. Ši moteris pasakos apie emigrantų lietuvių padėtį bei apie pačių graikų sprendimus bandant išlipti iš sudėtingos šalies padėties.

Socialinės dokumentikos laidą „Emigrantai“ žiūrėkite šį antradienį 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Reportažus rengia Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė. Laidos įrašą galite rasti LRT.lt mediatekoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...