captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kas nesvajoja turėti daug laiko sau, pakankamai pinigų maloniam gyvenimui be nesaugumo ir streso?

Kas nesvajoja turėti daug laiko sau, pakankamai pinigų maloniam gyvenimui be nesaugumo ir streso? Tačiau yra žmonių, kuriems tai jau nebe svajonė, bet kasdienybė. Taip sako dar nė penkiasdeš imties met ų nesulaukęs verslininkas Simonas Gelminauskis, visada turintis laiko ir niekur neskubantis.
Laidos vedėja Violeta Baublienė.
Laidos vedėja Violeta Baublienė.

Kas nesvajoja turėti daug laiko sau, pakankamai pinigų maloniam gyvenimui be nesaugumo ir streso? Tačiau yra žmonių, kuriems tai jau nebe svajonė, bet kasdienybė. Taip sako dar nė penkiasdešimties metų nesulaukęs verslininkas Simonas Gelminauskis, visada turintis laiko ir niekur neskubantis. Prieš aštuonerius metus išėjęs į ankstyvą pensiją jis apkeliavo pasaulį ir prisiminė savo pirmąją profesiją – tapybą, kurios kitados mokėsi nuo šešerių metų. „Vieni bankrutuoja kaip verslininkai, o kiti – kaip žmonės. Aš grįžau prie meno, kad subalansuočiau tą santykį“, - sako Simonas pripažįstantis, jog duoda interviu ne norėdamas pasipuikuoti viešumos dėmesiu, bet tikėdamas, kad jo patirtis gal gali kažkam atverti akis ir priversti pakelti galvą aukštyn. „Kas iš to, jei prisiperki visokių brangių žaisliukų, o pilnatvės jausmo vis tiek nėra“, - retoriškai klausia Simonas, neslepiantis ko ėmėsi, kad atrastų pilnatvę ir pasakojantis, kaip susidėti gyvenimo taškus jam padėjo kelionė aplink pasaulį.

Ar gerbūvio architektūra gali pakelti nuotaiką ir savijautą? Architektė Jurgita Ambraškaitė tikina, jog landšafto tvarkymas ir gražinimas vienas iš svarbiausių dalykų, padedančių pakeisti bendrą aplinkos koncepciją. Ne vieną sklypą pavertusi elegantišku sodu ar sodeliu, o balkonus paversti jaukiais minimalistiniais sodeliais, sako specialistė, per darbus pamirštanti pavalgyti, pasižiūrėti į veidrodį, paskambinti draugams, tačiau jos pačios gėlynas niekada nepajunta skubos, abejingumo ar šeimininkės nuovargio. Tačiau Jurgita linksta kalbėti plačiau ir svarsto ką reiškia miesto sodas. Ir ar miesto sodas - tik viešos niekam nepriklausančios žalumos? Kaip įrengti savo oazę greta asfalto ir sukurti grožį niūrioje vietoje, kad ir daugiabučio kieme ? „Visi  mėgsta projektuoti sodybas, dideles erdves, kur nestinga ploto ir gamtos. O štai mieste tenka suktis keliuose kvadratiniuose metruose“, - pasakoja Jurgita, tikinanti, jog iš bet kokio žemės lopinėlio verta pasidaryti sau mielą gamtos apsuptį. Tačiau kas svarbiausia kuriant, kad nedidelį miesto vidury esantį sodelį ir ko nereikia pamiršti, atsidavus augmenijos puoselėjimui?

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close